У чому краса й багатство української мови

Перше слово “мама” людина каже рідною мовою, вивчає українські літери, складає з них слова, поповнює свій словничок. Українська Мова – наймелодійніша і найбарвистіша у світі! Це Мова нашого народу, це мова, котрою я спілкуюся. Неможливо передати словами усі Барви рідної мови – її треба чути, вивчати, знати. На жаль, деяка частина українського народу Не знає рідної мови і спілкується російською, але в цьому немає ніякого злочину.

Якщо зручно, то нехай розмовляє, це краще, ніж чути суржик. Від Змішування української і російської страждають

обидві мови. У мові одухотворюється весь народ і вся його Батьківщина, народний дух… Усі природні явища: бурі і грози, дощі і сніги – Відбиваються в рідній пісні, в рідних мелодіях. Краса української мови живе у творах письменників.

Саме вони змогли передати нам її красу, саме це і є підгрунтям для Української літературної мови. Але у творах відбивається не тільки краса природи і природних явищ, а ще й уся Історія духовного життя народу. Кожне покоління передає наступному свої надбання, здобуті протягом життя. У цю Скарбницю рідної мови складають плоди сердечних рухів і “мелодію душі”, плоди історичних

подій, сліди пережитого горя і пережитої радості – все це народ зберігає у рідній мові.

Мова є найважливіший, найбагатший і найміцніший засіб, що з’єднує минулі, теперішні і майбутні покоління. У житті є багато поганого, інколи зло перемагає добро. Але мову, безперечно, відносимо до добра!

Тому Шануй і поважай українську мову! Використовуй у розмові тільки добрі слова, не лайся і не сварися! І тоді ще однією доброю людиною у світі стане більше!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

У чому краса й багатство української мови