Творчість і кохання в романі Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита”

Теми творчості і кохання в романі Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита” досить тісно переплітаються. Ознаки цього з’являються в першій частині роману, коли Майстер знайомиться з Маргаритою і тим самим робить найголовніший внесок в успіх своєї творчості. Любовні стосунки між двома головними героями були наповнені не тільки пристрастю, але і великою дружбою, що проявлялося тоді, коли в житті Майстра відбувалися критичні моменти.

У такі моменти Маргарита була для нього єдиною опорою, підтримувала у всьому і була тією єдиною людиною,

яка ніколи не обдурить і не зрадить. Все це дуже добре впливало на самого Майстра і на його творчість.

Але весь навколишній світ головних героїв був проти їхнього кохання. На їх шляху з’явився Воланд, який приніс їм і творчості Майстра великі випробування. У цих обставинах любов між Майстром і Маргаритою була поставлена??в залежність від книги. Водночас любов змогла оживити творчість Майстра.

Проте, написаний ним роман був підданий характерній для того часу принизливій критиці. Ця відмова у визнанні стала для Майстра вкрай неприємною, він відчув себе зламаним і втратив віру у власні сили. Маргарита все

це відчуває і, щоб допомогти йому, змушена піти на найнеприємніше для себе – угоду з Воландом. Убитий ж горем Майстер знищує свій твір, але, оскільки рукописи не горять, любов Маргарити знову рятує творчість коханого. Пізніше ця любов Маргарити дозволила їй роздобути рукопис і повернути Майстра.

Все це показує, що творчість Майстра і його любов з Маргаритою були взаємопов’язані протягом усього роману. При цьому слід сказати, що роль особистості Маргарити і її персональних якостей також була дуже великою. Вона ніколи не покидала свого Майстра і навіть перейшла на сторону темних сил, ставши відьмою, щоб врятувати свою любов і головну справа Майстра – його творчість.

Своїм романом Михайло Булгаков показує, наскільки важливе кохання для творчих людей і яким чином воно може вплинути на їхню творчість. Пошук себе і своєї творчості у письменників нерідко пов’язаний зі справами їх серця і особистого життя. Тільки сильні емоції, пережиті творчими людьми, можуть надихнути їх на створення по-справжньому цінних творів.

У той же час відсутність кохання позначається негативно не тільки на творчому потенціалі письменників, а й на життєвому потенціалі звичайних людей, які займаються звичайними справами.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Творчість і кохання в романі Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита”