Твір за оповіданням О. Купріна “Гранатовий браслет”

Тема твору “Любов, про яку мріє кожна жінка”. Епіграф: Тільки закоханий має право на звання людини. А. Блок. Є літературні твори, які не залишають нас ще довго після того, як книга прочитана, змушують подумки знову і знову повертатися до їх героям, переживати; разом з ними їхні почуття, задаватися питаннями: “А як би я зробила на місці героя або героїні? “До таких творів належить розповідь О. Купріна “Гранатовий браслет”. Воно про любові – “Єдине, всепрощаюче, на все готове, скромне і самовіддане”.

Бідний юнак закохався

в дівчину з вищого світу. І з того часу його життя виповнилася щастям, хоча за сім років свого кохання він жодного разу з нею не розмовляв, ні разу не доторкнувся до її руки, жодного разу не цілував її уст. Він любив на відстані. Спочатку він писав їй листи і навіть чекав на них відповіді. І коли вона в короткій записці попросила його не турбувати її більше своїми освідченнями в коханні, він замовк і почав писати лише зрідка: на Великдень, на Новий рік і в день її іменин.

Желткова не цікавили ні політика, Ні наука, ні філософія, ні турбота про майбутнє людей. З того часу, як побачив уперше Віру в ложі цирку, він відчув, “що

в світі немає нічого, немає нічого кращого”. “Немає ні звіра, ні рослини, ні зірки, ні людини. У Вас ніби втілилася вся краса землі, .. “- писав він їй.

Своє почуття Жовтків сприймає як Боже винагороду, як величезне щастя. Його любов всепоглинаюча, безкорисливе. Він ніколи нічого не вимагав від Віри. Як найбільш дорогі цінності молодий чоловік зберігав хустку, який забула на стільці Віра, єдину записку, в якій улюблена заборонила писати їй листи, і програмку художньої виставки,, яку вона тримала в кермі. І жодного докору за сім років. Тільки глибока вдячність за те, що була його “єдиної радістю в житті, єдиної втіхою, єдиною думкою”.

Коли Віра попросила Желткова припинити історію, яка їй набридлива, він пішов з життя.

А що ж Віра? Як вона поставилася до цього любов? Віра була ще незаміжньою, коли отримала перший лист від Желткова. Вона ні разу не бачила його, і думала про нього як про безумці. Їй швидко набридли любовні послання.

Отримавши в подарунок на іменини гранатовий браслет, Віра відчула досаду. Жодного разу за сім років вона не подумала з теплотою про людину, який з таким благоговінням до неї ставилася. Лише коли Верин чоловік з її братом вирішили повернути браслет прихильнику, в ній прокинулося хоча якийсь живе почуття: вона чогось пошкодувала нещасного.

Прочитавши замітку в газеті про загадкову смерть чиновника Желткова, Віра згадала слова генерала Аносова: “Як знати, може, твій життєвий шлях перетнула справжня, самовіддана, щира любов”.

Віра побачила вперше Желткова, коли він був вже мертвий. І тільки доторкнувшись до холодного тіла, щоб покласти під шию червону троянду, “вона зрозуміла, що та любов, про яку мріє кожна жінка, пройшла повз її”. І все ж таки “вічна рідкісна любов” розбудило Верин душу. Воно породило такі глибокі, сильні переживання, які, вбираючи у себе звуки бетховенської сонати, яку мрець просив зіграти в його пам’ять, Віра відчула його поруч і слухала голос Желткова, який ніколи не чула за його життя: “Нехай святиться ім’я Твоє”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір за оповіданням О. Купріна “Гранатовий браслет”