Твір з елементами викладу роману “Пролог”

Серед художніх творів, написаних Чернишевським після роману “Що робити?”, найбільш значне місце займає роман “Пролог” (1865-1868), що складається із двох частин: “Пролог прологу” і “Щоденник Левицкого”. У цьому добутку письменник знову звертається до подій часів першої революційної ситуації. Назва роману здобуває символічний характер: мовлення явно йде про пролог вирішальних революційних подій.

Конфлікт будується на прямому зіткненні революціонерів-демократів із кріпосниками й лібералами в період підготовки селянської

реформи. В. І. Ленін писав про геніальність Чернишевського, що зуміло в епоху “самого здійснення селянської реформи” “розуміти з такою ясністю її основний буржуазний характер…”.

Головним героєм роману є революціонер Волгін, талановитий організатор і досвідчений конспіратор. Він оточений друзями, однодумцями, серед яких особливо виділяється юнак Левицкий (прототипом його був Добролюбов). З більшою художньою майстерністю намальований у романі табір лібералів і реакціонерів, однаково ворожих народу. Волгін далеко не завжди здобуває перемоги в боротьбі з політичними супротивниками.

Чернишевський

не міг не враховувати досвід поразки революційної ситуації в країні. І на адресу народу, що смиренно покоряється окрику будочника (поліцейського), Волгін вимовляє різкі слова про рабську психологію. Але, як підкреслював Ленін, це були слова теперішньої любові до батьківщини, любові, що тужить “внаслідок відсутності революційності в масах великоросійського населення…”.

У роки сибірської каторги й посилання Чернишевський написало ще ряд художніх творів (“Історія однієї дівчини”, “Відблиски сяйва” і ін.), не все з яких збереглися або дійшли до нас у повному виді


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

Твір з елементами викладу роману “Пролог”