“Твір, який змусив мене замислитися над сенсом життя”

Сенс життя – це дуже складне явище, яке стає зрозумілим далеко не кожній людині. Проблема сенсу життя в тому, що людина, як правило, замислюється про нього рідко, але коли все-таки замислюється, це дає їй масу їжі для роздумів. І далеко не завжди ці міркування носять виключно позитивний характер. Варто зазначити, що нерідко каталізатором початку роздумів про сенс життя є література, особливо деякі сильні і цікаві літературні твори про життя тих чи інших істот або людей.

Не так давно мені вдалося прочитати твір під назвою “Білий кінь Шептало”.

У цьому творі розповідається про білого і красивого коня, який був змушений займатися всім тим же, що і звичайні коні, хоча він мав красу, якої вони були позбавлені. Цей кінь виконував багато роботи, не ухилявся від неї, був готовий бути максимально корисним для свого господаря, незалежно від того, що той від нього хотів. У той же час білий кінь розраховував хоч на якусь повагу і хоч трішки особливого, спеціального ставлення з боку господаря.

Але такого ставлення він так і не отримав. Саме з цієї причини одного разу він втік, щоб стати вільним. Але потім його почала мучити совість, він почав думати, що без нього

господар не справляється, а тому він повернувся до нього і став жити так само важко, як і раніше.

Про що саме щодо сенсу життя я задумався, коли прочитав цей твір? Я задумався про те, що сенс життя людини в тому, щоб знайти особливий життєвий баланс. Кожна людина змушена тяжко працювати, щоб одержувати хоч якийсь ефект від своєї праці. Праця – річ складна, і далеко не завжди все йде у ній добре і позитивно, складності виникають просто-таки регулярно.

З цієї причини людині потрібна можливість відпочити, знайти віддушину в своєму житті, за допомогою якої буде отримано повноцінне розслаблення. Будь-яка крайність – це завжди погано. Якщо людина без відпочинку трудиться, вона швидко втомлюється. Якщо вона постійно відпочиває, вона псується.

Крім того, в цьому творі піднята проблема невідповідності людині тієї діяльності, якою вона займається. Тому я теж можу зробити висновок, що сенс життя людини – це знайти своє місце, призначення і бути в кінцевому підсумку повністю щасливим.

Сенс життя – непроста категорія, знайти сенс життя мало кому вдається. Є багато людей, які навіть в старості не можуть зрозуміти, навіщо вони жили і який у цьому був сенс. Часто література намагається підняти перед читачами ці питання. Я задумався про сенс життя після прочитання твору “Білий кінь Шептало”, і я зробив деякі висновки після прочитання цього твору.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

“Твір, який змусив мене замислитися над сенсом життя”