Твір “Характеристика образу Жені за оповіданням Євгена Гуцала “Олень август”

План. 1.Женя – звичайний школяр, його ставлення до навчання. 2. портрет хлопчика. 3. риси характеру героя: а) добрий, щирий у власних почуттях; б) цілеспрямований, в) великий мрійник і фантазер; г) наполегливий, готовий до подолання будь-яких труднощів; д) спостережливий; е) наївний; є) прагнення до самоствердження; ж) неохайний.

4. Женя – майбутній великий актор.

Для мене оповідання Є. Гуцала “Олень Август” цікаве зразу з декількох причин. Перш за все, дії, які відображені в цьому творі, відбувалися в наш час і тому повністю мені зрозумілі.

По-друге, зміст оповідання здається мені дуже глибоким, тому що автору вдалося на кількох сторінках висловити та ілюструвати багато філософських думок, які найважливіші у нашому житті.

Крім того, цей твір сьогодні є дуже актуальним. В оповіданні “Олень Август” яскраво змальовано два головних персонажа – це хлопчик Женя та режисер на прізвище Альтов. Одного разу, повертаючись зі школи, Женя бачить, як режисер Альтов знімає фільм и хлопець залишається поряд із знімальним майданчиком, заворожений цим привабливим процесом. Після закінчення зйомок режисер, який примітив хлопчика ще під час роботи, пропонує

Жені підвезти його на своєму авто, і в дорозі між ними відбувається досить цікава розмова.

З цієї розмови становиться зрозумілим, що Альтов лише пересічний працівник кіноіндустрії, а ніяк не представник справжнього кіномистецтва. Вже втомлена життям людина, він часто буває роздратованим та невдоволеним. У нього немає навіть краплі геніальності, яка б могла дозволити створити йому справжній шедевр, тому до творчого процесу він відноситься як до звичайної праці.

Альтов навіть сам у розмові визнає, що він самий звичайний. А ось Женя – повна протилежність свого нового знайомого. Незважаючи на його невеликий вік і те, що він звичайний учень, хлопець внутрішньо досить непересічна особистість.

Він має щиру та відкриту душу, а крім того, надзвичайний талант, який, на мою думку, повинен обов’язково проявитися у майбутньому житті хлопця, тому що він здається мені цілеспрямованим і наполегливим. Женя добрий і щирий у власних почуттях, він із захватом слухає все, що розповідає йому режисер. Та його щирість і відкритість має й іншу сторону – із-за цих рис свого характеру він занадто довірливий.

Коли, бажаючи зробити хлопцеві приємне, режисер Альтов пропонує Жені прийняти участь у неіснуючих зйомках фільму про золотошукачів, яких згідно з сюжетом рятує із біди маленький хлопчик з дивовижним ім’ям Олень Август, Женю повністю захоплює ця пропозиція. Саме цього хлопчика пропонує Жені грати в фільмі режисер. І хлопчик вірить дорослому, на його погляд, чудовому режисеру. Альтов дурить довірливого хлопця і не розуміє, що його слова глибоко западають у душу Жені. А коли режисер розповідає школяру про любов до оленів головного героя неіснуючого фільму, якого нібито буде грати Женя, хлопець, великий мрійник і фантазер, одразу ж уявляє собі величних і благородних лісових жителів, які з’являються в очах учня прямо на пустирі, де він знаходиться з Альтовим. Хлопець спостережливий і не раз бачив цих тварин у зоопарку, тому йому неважко уявити оленів перед собою.

І хіба ж то не справжній дар – реалістично і яскраво уявляти собі те, що розповідає тобі співрозмовник, та мати змогу внести в своє життя казковий елемент, частку чогось незвичайного та дивовижного. Навіть режисер Альтов визнає талант хлопця та його прагнення до самоствердження. І роздумуючи над майбутнім головного героя оповідання, над рисами його характеру, з впевненістю можна сказати, що його життя, скоріше за все буде пов’язане з творчою професією, в якій він досягне видатних результатів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір “Характеристика образу Жені за оповіданням Євгена Гуцала “Олень август”