Твір-роздум: “Мій улюблений літературний герой”

Книг існує велика кількість, ще більше існує різних літературних героїв. Найцікавіше в будь-якому творі, будь то великий роман або коротка повість, – це герої. Навряд чи хтось може похвалитися тим, що йому дуже сподобалося читати твір якогось автора, який містить винятково описи природи чи якихось подій і повністю позбавлений інформації про якихось героїв, чи то люди або інші істоти. От і мені такі твори не дуже подобаються. Навпаки, я дуже люблю твори, де є якісь цікаві герої.

Моїм улюбленим героєм є головна дійова особа роману Федора Михайловича

Достоєвського “Злочин і кара” Родіон Раскольніков.

Здавалося б, Родіон Раскольніков скоїв страшний злочин, убивши двох чоловік, що ж у ньому тоді такого цікавого? І чому він мені настільки полюбився? Що ж, думається, що відповідь на це питання вимагає серйозного і ретельного обгрунтування. По-перше, Родіон Раскольніков – це людина, яка серйозно обдумувала свої дії. Я думаю, що багато людей роблять щось погане, скоюють злочини і навіть не думають ні про що – про наслідки і тому подібне. Родіон далеко не був таким.

Ще задовго до того, як він скоїв злочин, він почав шукати собі моральне виправдання,

почав замислюватися про це. Аморальна людина ніколи і ні за що не стала б шукати собі якихось виправдань. Для того, щоб виправдати свої незаконні і безсовісні дії, Родіон придумав цілу філософію, згідно з якою він мав право на такий вчинок.

По-друге, Родіон Раскольніков все ж розчарувався в тому, що зробив, причому дуже сильно. Він був людина моральною, совісною. Звичайно, володіючи певним характером, прямо і відкрито він не зізнається в тому, що допустив надзвичайно серйозну помилку, але фактично всім своїм станом він підтверджує те, що дуже серйозно страждає від того, що відбувається. По-третє, сподобався він мені також і з тієї причини, що розуміє, що покарання, яке йому належить пережити, є обов’язковим для його очищення, звільнення совісті від гріха і всього тому подібного.

В певний момент він дуже добре зрозумів, що зобов’язаний спокутувати власну провину перед людством за свій вчинок. Він був готовий до такої спокути.

Існує безліч літературних героїв, яких впевнено можна вважати такими, які заслуговують на симпатію. Але мені міг сподобатися тільки вкрай суперечливий герой, не позбавлений також і замисленості в певній мірі. Саме з цієї причини моїм улюбленим героєм став Родіон Раскольніков.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Твір-роздум: “Мій улюблений літературний герой”