Твір-роздум: “Чому зрадник страшніший за ворога?”

Зрада є одним з найбільш ганебних явищ у житті людини. Звичайно, визначення її як самого ганебного є не зовсім обгрунтованим, адже серед людей можуть бути різні думки на цей рахунок, але одним із самих воно точно є. Думається, зрада настільки неприємна і шкідлива, що людину, яка її вчинила, цілком можна вважати більш небезпечною, ніж ворог. Тому існує безліч причин і обгрунтувань, але в даному творі хотілося б відобразити хоча б кілька з них.

По-перше, зрадник – це той, хто колись був близький, кому довіряли. Навряд чи зрадником можна вважати

когось, з ким ніколи не було дружби, приятельства або простого взаєморозуміння. Коли ти близький з людиною, коли ви однодумці, ви схильні ділитися якоюсь інформацією, бути може, навіть секретами або чим-небудь іншим корисним.

Звичайно, ця інформація говориться не для того, щоб бути згодом розголошеною третім особам або кому-небудь ще. Людині завжди хочеться, щоб був хтось, кому можна довіряти, ділитися чимось цінним тощо. І немає нічого неприємніше, ніж коли ця людина, яка знає про вас щось таке, чого не знає ніхто інший, відвертається і розповідає всім про вас. Таку людину цілком можна називати зрадником.

При

цьому варто обов’язково зазначити, що ворог так само ніколи не зробить. Як правило, ворог про вас нічого не знає і не може зганьбити перед іншими.

По-друге, зрадник це той, хто стає чужим в самий потрібний момент. Кожна людина потребує допомоги. Це може бути емоційна або психологічна допомога, іноді дружня допомога є необхідною навіть у побуті. І ми, як правило, хочемо мати тих, хто може нам допомогти. Справжня зрада – це коли той, від кого ти чекаєш допомоги, відвертається від тебе, стає чужим, а ти опиняєшся наодинці з усіма своїми проблемами. Природно, що ви не очікували опинитися в такій неприємності самі, а тому розчаровуєтеся в житті і в людях, починаючи вважати їх зрадниками.

А ось ворог ніколи не зможе зробити нічого подібного. Від нього допомогою ви не чекаєте, він не залишить вас без неї тоді, коли вона буде вам найбільше потрібна.

Думається, що дві з перерахованих вище причин і є основними, за якими можна з упевненістю сказати, що ворог не такий поганий, як зрадник. Але насправді таких причин існує ще безліч. Зрада – це жахливо, вона змушує втратити віру в людей і навіть в людство в цілому.

На жаль, вона абсолютно природна для людей, а тому буде траплятися завжди, за будь-яких обставин і в будь-який час.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір-роздум: “Чому зрадник страшніший за ворога?”