Твір-роздум: “Чи потрібні сучасній людині загальнолюдські цінності”

Яка вона – молодь двадцять першого століття? Якщо поставити це питання бабусям і дідусям сучасної молодої людини, то вони скажуть, що це покоління, яке живе одним днем і ні про що не замислюється. Їм нічого не потрібно, їх ніщо не цікавить – таку думку можна часто почути від старшого покоління про сучасних молодих людей.

Може бути, вони мають рацію? Подивіться на хлопця чи дівчину. Вони сидять десь у парку, у дворі на лавці. Курять, в руках може бути пляшка пива.

Таку картину сьогодні можна побачити нерідко. Але це зовсім не означає, що

абсолютно всіх молодих людей цікавить тільки випивка і бездумне проведення часу. Зовсім ні.

Сучасна молодь сильно відрізняється від своїх ровесників, які жили у двадцятому столітті. По-перше, вони набагато інформованіші за них, тому що новітні технології дозволяють отримувати набагато більший обсяг інформації, ніж п’ятнадцять-двадцять років тому. По-друге, не можна сказати, що сьогодні молоді люди менш освічені.

Навпаки, вони знають більше, так як можуть отримувати знання з багатьох джерел. Просто вони живуть в інший час.

Але важливі людські цінності для сучасної молоді залишилися колишніми. Вони також

люблять і хочуть бути щасливими, як і молоді люди і сто, і двісті років тому. Вони також хочуть знайти себе, своє місце в цьому світі.

Тільки методи і засоби у них тепер інші, та й можливості значно змінилися.

Сучасні молоді юнаки та дівчата, як і в колишні часи, готові прийти на допомогу, підставити плече, коли важко. Ось хлопчик рятує з ополонки потопаючого. Він ризикує своїм життям, але допомагає тому, хто потрапив у біду. Молода людина рятує з палаючої квартири дівчинку. Здійснює він подвиг не заради нагороди або слави.

Юнак просто робить те, що повинен зробити, тому що дівчинка в небезпеці. Молодята з друзями відправилися прокотитися й, стоячи на мосту, побачили, що людина тоне. Вони кинулися його рятувати.

Таких прикладів можна навести ще дуже багато.

Тобто, цінності у сучасної молоді залишилися незмінними: людинолюбство, взаємовиручка, допомога тим, хто потрапив в біду та інші. І мета в житті у них теж є. Тільки шляхи досягнення цієї мети трохи відрізняються від колишніх. А суперечки про те, що в інший час всі були не такими, були і будуть. І сьогоднішні молоді люди років через тридцять скажуть своїм дітям, що вони були іншими, і жили не так. Вічна суперечка батьків і дітей, в якій вистоюють лише одвічні загальнолюдські цінності.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір-роздум: “Чи потрібні сучасній людині загальнолюдські цінності”