Твір по давньоіндійській поемі “Рамаяна”

Відома Давньоіндійська поема “Рамаяна” розкриває перед нами історію царевича Рами. Автор добутку вихваляє життя й подвиги мудрого воїна, його силу, мужність, героїзм, його доброту, чесність, прагнення до справедливості, його привабливі щиросердечні якості. Дотримуючись традицій древніх легенд і вірувань, поет малює Раму як мудрого й справедливого правителя, що у першу чергу піклується про благо народу

Ми бачимо, як безстрашний царевич звільняє людей від злих ворогів – демонів ракшасов. Малюючи образ свого героя, показуючи його

найкращі якості, автор поеми постійно ставить перед ним серйозні, досить небезпечні випробування. І, звичайно ж, Рама із честю виходить із будь-якої ситуації, мужньо переборює всі перешкоди. Воля батька для царевича – закон.

Тому, виконуючи його вказівки, герой залишає царський палац і відправляється визгнание.

Героїчні якості мужнього воїна Рами найбільше яскраво розкриваються після того, як підступний Равана викрадає царівну Ситу. Рама відразу відправляється на пошуки дружини. Поспішаючи звільнити улюблену, він робить чимало інших подвигів.

Так, він звільняє від закляття напівбога Кабандху, що у нагороду

вказує царевичеві шлях до правителя мавп, покликаних допомогти героєві. Неймовірна мужність, рішучість, сміливість проявляються в героїчних битвах Рами з могутнім ворогом

И день і ніч тривав бій з Раваной И тьмою грозновещей, як у день смерті світла, Криваве поле бою було одягнено

Демони Обступили Раму, стріли летіли в нього з усіх боків. І тут на виторг героєві приходить вірний друг Гаруда, що зціляє його рани від отрутних стріл. Всі нові й нові бої очікують царевича, у боях гинуть його друзі. Але героєві невідомий страх. Він сміло приймає бій з гігантом Кумбхакарной, що вселяє жах в усі живе:

Коли на царевича ринувся Ракшас уперто, Заткнув йому впасти златоперими стрілами Рама

И відважний царевич перемагає велетня. Ні хитрості, ні обман ворогів не в силах зупинити славного воїна. Він знову й знову пускається в бій з викрадачами, сміло борючись із раджею демонів, що летять на колісниці.

Тільки завдяки своїй чесноті, силі, відвазі, допомозі друзів, що допомагають йому відстояти справедливість, Рамі вдалося помститися за образу, убити Равану й звільнити прекрасну царівну. Разом з нею він вертається на батьківщину, щоб зайняти приналежний йому по праву трон. Ставши царем, Рама строго стежить за тим, щоб царські чиновники не творили беззаконь і не пригноблювали народ. Він постійно допомагає бідним і нещасним. У країні, який він править, усі живуть легко, весело й щасливо.

Не випадкове вираження “царство Рами” давно вважається в Індії символом ідеальної квітучої країни. Але Рама з’являється перед нами не тільки як хоробрий воїн і справедливий правитель. У його образі залучають і прості людські риси. Герой “Рамаяни” – люблячий син, що поважає й почитає свого батька, вірний брат, турботливий чоловік. Він добрий, стриманий, увічливий.

Рама завжди шанобливо ставиться до старших, уважно прислухається до думки навколишніх, незалежно від їхнього положення в суспільстві. Він завжди вірний своєму боргу – і ця риса багато в чому допомагає йому переборювати життєві труднощі. У його характері немає й сліду гордині й чванства. Добра й відкритий, Рама й у навколишніх схильний бачити в першу чергу позитивне.

Він не засуджує заздру мачуху, через підступ і обмови якої йому довелося покинути рідну країну. Не нехтує він і свого зведеного брата Бгарту, якому віддав трон, випливаючи волі батька

Особливо яскраво розкривається щиросердечна шляхетність героя під час скитания в диких лісах. Він постійно допомагає скривдженим, по-дружньому поводиться з людьми низького положення – тими, кого прийняте нехтувати й уважати невартими. Безліч подвигів і просто добрих справ робить Рама під час своєї подорожі.

Довідавшись про смерть батька, герой дуже сильно переживає, його засмучують страждання близьких. Болем озивається в його серце розлука з коханою дружиною Ситой. Всі події, описані в ” Рамаяне”, – і боротьба Рами за справедливість, і його особисті переживання – роблять поему не тільки захоплюючою історією, але й своєрідним підручником життя індійців. Рама й інші персонажі добутку давно стали загальними образами. Їхні вчинки служать повчальними прикладами поводження


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір по давньоіндійській поемі “Рамаяна”