Твір-опис міста Запоріжжя

Я народився та живу в одному з самих гарних південноукраїнських міст із славетною історією та перспективним майбутнім, назва якого відома усім нашим співвітчизникам. Це – Запоріжжя. Моє місто було засновано на головній водній транспортній магістралі країні – величній річці Дніпро. Сьогодні населення міста становить близько мільйону і ця цифра неухильно росте.

Підтвердженням тому можуть служити багато дітей на затишних вулицях нашого міста та щасливі усмішки їх батьків. Запоріжжя давно і по праву називається туристичним містом

і кожен рік приваблює багато туристів, які мають змогу милуватися такими визначними місцями, як Дніпрогес, острів Хортиця, 700-річний дуб, проспект ім. Леніна, та багатьма іншими, не менш цікавими місцями. Національний заповідник “Хортиця” являє собою науково-дослідну та освітню установу, яка займається охороною пам’яток історії і об’єктів природи, а також збирає, вивчає та зберігає пам’ятки, які пов’язані з історією козацтва. Цей заповідник розташований на найбільшому на Дніпрі однойменному острові і круглий рік доступний гостям нашого міста.

На території острова знаходиться більше п’ятдесяти

пам’ятків археології та культури, кожен з яких має особливе значення в історії нашого міста і країни. Унікальність заповідника полягає в тому, що на його території можна спостерігати рідке сполучення унікальних природних комплексів – плавневих лугів та лісів, справжніх степів, скелястих утворень, нагорних дібров, висячих боліт та озер. Наше місто дуже вдало розташовано з географічної точки зору, оскільки знаходиться на перехресті великих транспортних шляхів усіх видів транспорту.

В Запоріжжі перехрещуються великі автомобільні, залізничні, водні та повітряні шляхи, що дає змогу не тільки швидко та комфортно достатися нашого міста, а й пересуватися його вулицями. До переважної більшості самих цікавих з точки зору туристів місць ведуть асфальтові шляхи та ходить громадський транспорт. Я й сам полюбляю у гарний погодній день пройтись вулицями міста та помилуватися знайомими з дитинства неповторимими рисами мого улюбленого Запоріжжя. Ще в моєму рідному місті є унікальний архітектурний комплекс під назвою Велике Запоріжжя. Він був зведений на берегах Дніпра в тридцятих роках минулого століття.

Після рішення радянського уряду про будівництво в Запоріжжі великої гідроелектростанції та комплексу підприємств кольорової та чорної металургії, місто стало очікувати демографічний бум. Щоб вирішити проблему критичного становища з житлом і було збудовано Велике Запоріжжя. А ось сама Дніпровська ГЕС ім.

В. І. Леніна по праву вважається символом нашого міста та історичною віхою розвитку нашої країни. Вже майже вісімдесят років вона безперебійно працює і приносить велику користь людям. Після побудови Дніпрогесу стало можливим судноплавство Дніпром, яке сприяло розвитку індустріальних центрів в південній частині країни та вплинуло на економічний стан всієї України. 700-річний дуб, який росте в нашому місті, добре знайомий кожному жителю Запоріжжя и не залишається без уваги жодного нашого гостя.

З огляду на велику історичну цінність цієї пам’ятки 24 серпня 2001 року за ініціативою адміністрації міста був відкритий історико-культурний центр під назвою “700-літній Запорозький дуб”. Його відкриття було приурочено до десятої річниці Незалежності України. Я знайомий з історією свого міста і знаю, що своїм виникненням Запоріжжя, яке до 1921 року носило назву Олександрівка, зобов’язане спорудженню в 70-і роки XVIII століття Олександрівської фортеці, яка в той час входила до Дніпровської лінії укріплень.

Будівництво фортеці було почато 26 серпня 1770 року, ця дата й вважається датою заснування мого рідного міста Запоріжжя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір-опис міста Запоріжжя