Твір-опис Державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка

Державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка була заснована в 1886 році і вважається однією з найбагатших книжкових скарбниць держави. Тут зберігається близько семи мільйонів томів, зібрана література з усіх галузей знань. Будинок бібліотеки створено в стилі ренесансу в 1901 році за проектом архітектора О. М. Бекетова.

Над головним входом з провулка Короленка на другому поверсі розташовано просторий читальний зал, який освітлюють величезні аркові вікна з чудовим оздобленням. Розташовані вони серед пілястр. Інтер’єри парадних приміщень

оздоблені різьбленням, ліпленням з використанням класичних деталей. У 1930 році до основного будинку було добудовано нове книгосховище. Але в роки окупації Харкова німецько-фашистськими загарбниками обидві будівлі були зруйновані. Післявоєнна реставрація відновила книжкову скарбницю держави в первісному вигляді.

Наприкінці 70-х років було споруджено нове тринадцятиповерхо-ве книгосховище і п’ятиповерховий корпус з читальними залами.

Баштоподібній будівлі книгосховища для витонченості надано вертикального поділу, а рифлена поверхня стін оздоблена інкерманським каменем. Бібліотеку в різні часи

відвідали Анна Ахматова, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Михайло Зощєнко, Володимир Маяковський. Про це можна довідатися в краєзнавчому відділі, де зібрано цінний матеріал з історії краю. Під час публічних виступів у читальному залі грали Сергій Рахманінов, Олександр Скрябін.

Я пишаюся тим, що живу в славному місті Харкові, де так багато історичних і культурних пам’яток.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір-опис Державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка