Твір на тему: Зустріч із чарівною казною (твір-опис на основі особистих вражень)

Незвичайні міні-заповідники створено в Краснокутському районі Харківщини. Центром таких заповідників стали колодязі, які художньо оформлені народними умільцями.

На виїзді з Краснокутська в низині серед пшеничних нив стоїть, підгорнувши ногу, білопінний красень чорногуз. Майже над головою чотириметрового дерев’яного птаха на металевому кільці височить майстерне гніздо, а з нього, наче живі, виглядають лелечата. їхня “матір” тримає в дзьобі жердину, кінець якої прикрашений дубовим цебрем.

А ось на трасі біля села Костюки замість

чорногуза на зрубі колодязя стоїть бочка, на ній затіяли веселий танок заєць, півень і лисиця. На шосе, що веде до сільгосппідприємства “Світанок”, вас почастує смачною льодяною водою папуга, а за селом Олексіївка на лісовій галявині щедрим “господарем” криниці буде дерев’яний незграба ведмідь. На межі з Богодухівським районом солодкою водичкою пригостить лісова красуня білка.

Їдеш від одного колодязя до іншого і біля кожного з них зустрічаєшся з чарівною казкою. Тут лісовик запрошує присісти на пеньок, там добродушна баба-яга хазяйновито зазиває втомленого подорожнього під прохолодне шатро

хати.

Звісно, уся ця тераса з’явилася тут не одразу. Цією красою люди завдячні майстрам. Краснокутський район здавна славиться дивовижними за витонченістю виконання роботами червонодеревців. Живуть вони майже в кожному селі, адже село манить сюди туристів не тільки дерев’яним художнім оздобленням колодязів. На покрівлях багатьох будинків можна побачити не просто дерев’яних коників, півників, ведмедів, кіз або сонячні диски, – це найсправжній витвір мистецтва.

А як оздоблені наличники вікон будинків, ворота! У тому ж селі Костюки місцеві умільці навчають школярів, прищеплюючи їм тонкощі ремесла червонодеревців. Зрозуміло, не всі хлопці стануть відомими майстрами та віртуозами своєї справи.

Проте почуття прекрасного збережеться в їхніх душах на все життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Зустріч із чарівною казною (твір-опис на основі особистих вражень)