Твір на тему – Зображення покріпаченя України в романі П. Мирного та І. Білика “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”

Історія України має багато трагічних сторінок, але найбільшим нещастям для нашого народу стала ліквідація Гетьманщини та перетворення вільного селянина на безправного кріпака. Дуже часто кріпосниками ставали давні вороги українців – польські пани та підпанки, яким російські самодержці роздавали родючі землі своєї Малоросії, саме так з’явилися в Пісках пан Польський – генерал, який за вірну службу від цариці отримав село.

Уперше прибувши в Піски й відчувши опір вільних людей, новоспечений володар зрозумів, що громада добровільно

не вставить свою шию в ярмо, що “волів” треба гарненько призвичаїти, щоб самі простягали шию та слухняно виконували волю господаря. І на другий день генерал привів “москалів”, які швидко прикладами гвинтівок “роти заціпили” непокірним.

Із того все й почалося… Пан став брати з селян гроші за користування “його” землею, і згодом колись вільні селяни стали панськими. Уперше біда затесалася в село у вигляді царського генерала, а потім з’явилася разом з удовою-генеральшею та її синочками, і тепер піщани зрозуміли, що пропали навіки.

Кріпосники швидко запрягли людей в ярмо та насолоджувалися

життям. Селяни ходили на панщину по чотири-п’ять днів на тиждень, а також “зносили у двір курей, гусей, яйця”. Генеральша навіть не спілкувалася з своїми годувальникми-кріпаками, все йшло через прикажчиків, її мозок працював тільки над вигадуванням страшних покарань своїм дворовим.

Порожнє серце жінки грілося не біля дітей та онуків, а біля котів…

Зовсім зубожіло село, коли осів на батьківщині Василь Польський, при ньому кріпаки змушені були працювати на панщині вже шість днів на тиждень. На відміну від дружини, він спілкувався з кріпаками: ще підлітком скуб ровесників за чуба, юнаком цінував красу молодих кріпачок.

Пани-кріпосники були не господарями, а хижими експлуататорами, котрі не дбали про землю та про тих, хто там працює. Із року в рік земля виснажувалася, врожаї падали, село дедалі убожіло, морально розкладалося. Пияцтво, злодійство стали звичайними явищами серед кріпаків; неволя, як той чад, задурманила людям голови…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему – Зображення покріпаченя України в романі П. Мирного та І. Білика “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”