Твір на тему: “Вибір професії”

Світ професій – незвичайний світ. У цьому світі живуть не просто люди, а представники різних професій.

Непомітно пролетіли чудові шкільні роки. І сьогодні переді мною стоїть непросте питання: “Ким бути?”. В світі постійно з’являються все нові і нові професії. Розмовляючи з батьками про своє майбутнє, я зрозумів, що людина сама відповідає за свій вибір.

Професія – це дуже важлива частина життя людини, і чим вдаліше ти зробиш вибір, тим більше досягнеш бажаного на професійному терені, тим більше відчуєш себе успішним і щасливим.

Ще

один з найважливіших принципів вибору професії – щоб вона тобі подобалася. Адже роботу, яку виконуєш із задоволенням, завжди робиш легко, не відчуваючи втоми, і не помічаєш часу, який на неї витрачено.

Немає поганих професій. Всі професії хороші! І перш ніж вибрати свою, людина повинна знати, чого вона хоче. Професія не обов’язково повинна бути героїчною, високооплачуваною, такою, яка надає якісь пільги.

Головне, щоб вона була творчою і цікавою, і тоді успіх тобі буде гарантований.

Звичайно, в житті не погано б знайти “свою” професію, ту, яка ближче до тебе, до твоєї душі, щоб не мучитися і

не побиватися все життя. Але найчастіше ми вибираємо не те, що нам хочеться, а те, що доводиться: незважаючи на можливість вибору, ми сміливо йдемо за друзями і тим самим несвідомо губимо своє життя.

Що я хочу від своєї майбутньої професії? Звичайно, щоб вона була творчою та розвиваючої, щоб у процесі роботи я спілкувався з багатьма цікавими людьми і, можливо, їздив в інші міста. По-друге, я повинен володіти певними знаннями та здібностями, щоб бути кращим в обраній професії.

По-третє, те, що я буду робити, має приносити користь суспільству, а не тільки мені. І, нарешті, моя майбутня професія повинна подобатися мені, щоб я кожен день не прокидався з думкою: “Знову на роботу, коли ж буде відпустка?!?”.

Я розумію, що в 17 років зробити такий вибір дуже складно, тому зараз можна тільки припускати і будувати плани. Мені дуже подобається професія архітектора, який розробляє проекти майбутніх будівель, створює спочатку маленькі макети, а потім переносить задумку в реальність. Безумовно, ця професія вимагає великої бази знань і умінь, тому до свого першого зробленого проекту належить багато вчитися і пробувати.

Робота архітектора об’єднує в собі і творчість, і раціональність, і знання, і постійний розвиток. Адже якщо ти не будеш знову і знову вчитися, дізнаватися нові методи будівництва та інші тонкощі професії, можна надовго “застрягти” в минулому і зупинитися на місці.

Я вважаю, що професію потрібно вибирати не тільки серцем, а й розумом. Зважити всі “за” і “проти”. І головне, потрібно вислухати знаючих людей (батьків, вчителів тощо), а потім приймати рішення, від якого залежить все твоє майбутнє життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Вибір професії”