Твір на тему: Українські національні символи

Українські національні символи

Ми часто кажемо: сильний як ведмідь, хитрий як лис, стрункий як тополя. Тут ведмідь виступає символом сили, лис – хитрості, тополя – стрункості. А чи замислюємося ми над тим, яку роль у нашому житті відіграють символи? Озирнімося довкола – і ми побачимо безліч символічних позначень.

Вони про щось повідомляють, до чогось закликають, про щось застерігають.

Найстародавніша символіка пов’язана з могутніми силами природи. У стародавні часи наші пращури вважали себе за язичників та називалися сонцепоклонниками.

Тому не дивно, що мали вони свої тотеми-обереги, тотеми-амулети. Найчастіше тотемами були лелеки.

Вони були символом вірності та краси, але наші пращури називали цих птахів не лелеками: вони дали їм прекрасну поетичну назву – Мати Сва.

Символами якоїсь країни можуть бути й природні об’єкти, наприклад, ріки, гори. Так стародавні єгиптяни обожнювали ріку Ніл, від якої залежало життя всієї країни. Вірмени вважали за священний символ свого народу гору Арарат, а хто не чув про Фудзі – об’єкт поклоніння японців?

Для українців же найвизначнішим національним символом є Дніпро. Саме Дніпро-Славутич

оспіваний у численних піснях, думах, легендах. Дніпро – національна гордість, слава України.

В Україні є ще дуже багато різних природних об’єктів-символів, відомих і шанованих усім українським народом. Наприклад Говерла – гора, що височіє у Карпатах, а знають її по всій Україні, острів Хортиця – дорогий серцю кожного українця символ історії козацтва.

А наші архітектурні пам’ятки-символи?! Софійський собор, Золоті ворота у Києві, Києво-Печерська лавра. На жаль, війни й лихоліття понищили в Україні дуже багато чудових витворів людського духу.

Треба не тільки шанувати те, що збереглося, а й прагнути відродити втрачене, бо “Забудеш рідний край – тоді твій корінь всохне”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Українські національні символи