Твір на тему “Українська література”

Українська література – визначна складова культури нашого народу. Поети, письменники, драматурги – втілювали своє світобачення, розкривали важливі проблеми людської особистості та життя взагалі. Традиції українського художнього слова беруть свій початок з часів Київської Русі, а своїм корінням сягають древніх уявлень, сбережених у фольклорних творах.

Згадаємо таку визначну літературну пам’ятку древності як “Слово про Ігорів похід”, яке вважається одним з найвидатніших давніх творів у цілому світі.

Література народу

нерозривно пов’язана з усіма сферами його життя та розвивається разом з ними. Вона є ніби дзеркалом того, що відбувається. Колись виникла потреба фіксувати важливі історичні події – це період розквіту літописів, постала проблема збереження національної релігії – виникла полемічна література. І так завжди – митці тонко відчували найважливіші тенденції життя та відгукалися на них у своїх творах.

Українська література, з одного боку, самобутнє та специфічне явище національної культури, а з іншого – нерозривно пов’язана з літературним процесом у Європі та світі. Творчістю Т. Шевченка захоплюються

всюди, його твори перекладено всіма європейськими мовами. Талант Кобзаря розквітнув з любові до людини, переживань за долю Батьківщини.

Його творчість – національний вияв літературного напрямку романтизму, що в той час панував у світі.

В українській літературі є свої унікальні шедеври – “Лісова пісня” Лесі Українки, “Тіні забутих предків” М. Коцюбинського, а чого варта українська поезія 20 століття! Особисто я захоплююсь творчістю М. Рильського, О. Олеся, Є. Маланюка. Українські митці, що були змушені залишити країну з політичних міркувань, створили безліч чудових, пристрасних, сумних літературних перлин, на які їх надихнула любов до втраченої Батьківщини.

Сучасна українська література дуже різноманітна та легка для сприйняття, бо в ній порушені зрозумілі нам проблеми, описане наше життя.

Я не розумію людей, схильних принижувати цінність української літератури. Вона різноманітна, і певно, не всі найкращі твори потрапляють до шкільної програми. Тож варто читати більше, обирати те, що подобається.

У будь-якому разі, знання літератури допомагає краще зрозуміти життя цілого народу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему “Українська література”