Твір на тему: “Трагедія дитини у світі дорослих”

Роль і доля дитини в складних життєвих умовах постійно розглядалася провідними письменниками і поетами. Дитина істотно відрізняється від будь-якої дорослої людини, саме цим і обумовлено настільки пильну увагу до нього. Зокрема, про долю дитини писав і Чарльз Діккенс. Один з його найвидатніших творів під назвою “Олівер Твіст” присвячений саме цьому.

В даному творі Чарльз Діккенс розглянув долю маленького хлопчика, життя якого склалася вкрай складно. Тим не менш, воно не було позбавлена як негативу, так і деяких позитивних моментів.

Чи можна називати долю головного героя цього твору справді трагічною?

Чи є більш трагічні ситуації і випадки?

Варто відзначити, що доля Олівера Твіста була надзвичайно складною і заплутаною вже з самого початку його життя. Насамперед, слід зазначити, що вже незабаром після свого народження він залишився сиротою. Цілком зрозуміло, що нічого доброго без живих батьків дитина чекати не мала. Зокрема, ті, хто повинен був за ним наглядати, змушували його дуже сильно працювати, працювати на них, хоча він був звичайною дитиною, а дитяча праця, як відомо, заборонена. Трохи пізніше головний герой, дитина на ім’я Олівер

Твіст, залишає це місце і стає учнем погрібальника.

Цілком природно, що такого винести він вже не міг, а тому кинув цю справу і втік. Далі він потрапив в компанію злодіїв. Вони хотіли змусити його зайнятися тим же, чим і вони – вчиненням злочинів.

Але це виявилося марно, адже Олівер Твіст, незважаючи на своє темне минуле, зберіг чисту душу, а тому не хотів нікому шкодити. На щастя, доля хлопчика трохи виправилася з часом. Його запримітив старший чоловік містер Браунлоу і він спробував допомогти дитині.

Творчість Чарльза Діккенса, зокрема, цей твір, примітний тим, що він намагається викликати жаль і співчуття по відношенню до головного героя-дитини. У нього це цілком вдається. Життя Олівера Твіста можна частково називати трагічним. Втім, справедливості заради, варто відзначити, що в реальному житті деякі діти страждають сильніше, ніж Олівер Твіст. Вони так ніколи і не зустрічають такої людини, як містер Браунлоу, а тому страждають протягом усього власного дитинства, так ніколи і не стають щасливими, а тому перетворюються у дуже жорстоких і безпринципних дорослих людей, які не вірять ні в що хороше.

Цілком зрозуміло, що їхнє життя через це ще більш трагічне.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему: “Трагедія дитини у світі дорослих”