Твір на тему свята: Чому я люблю зустрічати Новий Рік

Учені вважають, що перші свята з’явилися дуже давно. Але спочатку це були дії, пов’язані з повсякденним життям первісних людей. Як же свята стали святом, вільним від справ часом?

Можна припустити, як це відбулося. Представте групу мисливців, що вернулася після чергового невдалого полювання. І все через те, що діяли неузгоджено. Так виникла необхідність отрепетировать, розіграти Майбутнє полювання. Хтось зображував небезпечного й хитрого звіра, наслідуючи його звичкам, інші демонстрували, як його вистежують, заманюють і, нарешті, ловлять.

“Ученья” перед сутичкою допомогли уточнити послідовність спільних дій, ролі окремих учасників

Згодом людям стало здаватися, що сцени полювання, що грають ними, жнив, рибного лову володіють чарівної, магічної* силою. Звертаючись до священної тварини, дереву, до дощу або сонця, вони вірили, що призивають удачу на полюванні, гарний урожай у поле…

Поступово магічні танці, спів, Музика перестали залежати від конкретних трудових завдань. Самі по собі вони доставляли людям величезну радість і задоволення. Відпочили люди у свято – стали краще працювати. Свята формували взаємини між людьми, зближали

різні покоління, виробляли правила й норми поводження.

Сучасні свята йдуть своїми коріннями в історію. Серед святкового шуму, веселощів і жартів згадаєте про цьому, і свято стане ще більш значним і цікавим

Немає на Землі такого куточка, де б не відзначали настання Нового року. Свято цей зустрічають разом з нами 1 січня в Європі й Америці. У країнах Далекого Сходу – у В’єтнамі, Китаю, Японії, Монголії – він доводиться на один із днів січня або лютого. Восени – у вересні або жовтні – наступає Новий рік в Ізраїлю.

Новий рік – загальний і улюблений усіма свято. Це час єднання із близькими, примирення тих, хто був у сварці. У багатьох країнах прийнято на Новий рік дарувати один одному подарунки. У Китаю, наприклад, можна прочитати у дверей будинків напису із приємними побажаннями.

Новий рік – свято дивний. Всі люди покладають на нього більші надії. Італійці вважають, що, якщо напередодні свята звільнитися від негідних речей, у новому році не буде старих турбот

Але мало підготуватися до свята, його ще треба правильно провести, інакше мрії залишаться мріями. У жителів Німеччини існує повір’я: якщо в кулаку затиснути монети й із дванадцятим ударом годин як би “вискочити” з ними в новий рік, він обов’язково буде богатим. Таиландци, зустрічаючи Новий рік навесні, обливаються водою й охоче обливають зустрічних, особливо незнайомих.

Чим більше вилито води, уважають тут, тим більше буде дощів, а виходить, богаче врожай рису. Як би не відрізнялися звичаї, Новий рік скрізь залишається веселим святом, що будить у людей самі добрі почуття й надії

Але серед предків старця є і цілком реальна людина. В IV столітті жив у турецькому місті Миру архієпископ Микола. По переказі, це була дуже добра людина.

Так, однйжди він урятував трьох дочок сімейства, що бідує, підкинувши у вікно їхнього будинку вузлики із золотом. Після смерті Миколи оголосили святим. У Середні століття твердо встановився звичай у Николин день, 19 грудня, дарувати дітям подарунки, адже так надходив сам святий. Після введення нового календаря святий став приходити до дітей на Різдво, а потім і в Новий рік. Скрізь доброго старого називають по-різному: в Іспанії – Таш Ноэль, у Румунії – Мош Джарилэ, у Голландії – Синте-Клаас, в Англії й Америці – Санта-Клаус, а в нас – Дід Мороз.

Костюм Діда Мороза з’явився не відразу. Спочатку його зображували в плащі. Наприкінці XIX століття його одягли в червону шубу, облямовану хутром

В 1860 році американський художник Томас Найт прикрасив Діда Мороза бородою, а незабаром англієць Тенниел створив образ добродушного товстуна. З таким Дідом Морозом всі ми добре знайомі. Предками Діда Мороза в одних країнах уважають “місцевих” гномів.

В інші – середньовічних мандрівних яйшглеров, що розспівували різдвяні пісні, або бродячих продавців дитячих іграшок. Існує думка, що серед родичів Діда Мороза значиться східнослов’янський дух холоду Трескун, він же Студенец, Мороз. Ясно одне: образ Діда Мороза складався століттями й кожний народ вносив у його історію щось своє


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему свята: Чому я люблю зустрічати Новий Рік