Твір на тему: “Суперечливість образу Анни Кареніної”

Чи є в світі хто-небудь, кого б не зачепила до глибини душі та залишила байдужою історія Анни Кареніної?! Думаю, що ні. Адже у романі йдеться не лише про долю якоїсь жінки.

Мова йде про історію країни, про окремий історичний період, бо роман Толстого відбиває в собі цілісіньку епоху російського життя. Тут і мораль світського суспільства, і життя найнижчих каст та верств, блиск салонів та занепад сіл. І на цьому фоні – яскрава, неординарна особистість, жінка, яка прагне банального, простісінького щастя.

Чи не в кожного з класичних авторів

минулого можна віднайти своє трактування образу жінки: особливої, унікальної, неординарної. Єдина спільна риса об’єднує їх усіх: вони борються за своє щастя і протистоять суспільству. Образ Анни Кареніної – особливий. Здавалося б, чого їй не вистачало, адже вона стоїть на найвищому щаблі суспільного розвитку? Освічена, вродлива, заможна, нею захоплюються, до її порад прислухаються. Але вона нещасна: в подружньому житті і в оточенні своєї родини вона безмежно самотня.

Я впевнена, що нічого цього не сталося б, якби родина її була щасливою.

Справжній характер головної героїні роману першою зрозуміла Кіті,

бо Анна аніскілечки не схожа на світську даму: в ній немає фальші та лицемірства.

Суперечливість образу Анни Кареніної полягає вже в тому, що життя її існувало у двох окремих категоріях: те, що було в сім’ї і те, що було поза нею.

Анна зрікається свого звичного способу життя, на мою думку, і загибель її викликана була цілковитим розчаруванням у житті, моральних цінностях суспільства та втратою опори як моральної, так і духовної.

До цього часу навіть смерть Анни дослідники трактують по-різному: хтось розглядає її як вияв слабкості, а хтось як душевну силу. Але головним, як на мене, є те, що Анна зі своїми стійкими моральними принципами вступила у жорстокий бій із застарілими стереотипами своєї епохи та середовища.

Образ Анни Кареніної і сьогодні хвилює нас та торкає найтонші струни душі. Життя Анни сповнене драматизму та суперечностей: не маючи змоги покинути ані чоловіка, ані коханого, її душу розриває біль та страждання.

Образ Анни не є однозначним, тож не може бути пояснений або класифікований лише за якоюсь із ознак. Душа Анни – цілісінький Всесвіт, багатогранний та непростий. І, перш ніж її засудити чи гудити, спробуйте зрозуміти її. Впевнена, що після цього ваша думка зміниться.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему: “Суперечливість образу Анни Кареніної”