Твір на тему “Смертна кара: за і проти”

Моя думка щодо страти злочинців неоднозначна, я не можу визначити її одним словом.

З одного боку, я виступаю за смертну кару. Я розумію, що вона негуманна та жорстока. І взагалі, це не по-європейськи. Так, життя дає Бог, тому люди не мають права його забирати. Але є випадки, коли саме власним життям люди повинні відповідати за свої вчинки.

Це відбувається в тому випадку, коли людина сама забирає життя інших. За жорстокі вбивства, в тому числі дітей, знущання над беззахисними людьми, тортури, потрібно відповідати сповна.

Звичайно, я при цьому

розумію, що введення смертної кари навряд чи знизить злочинність в країні. Але якщо хтось зневажив саму суть людяності, він вже не людина.

Кажуть, що довічне ув’язнення для злочинців гірше страти. Але напевно, не для всіх. Маніяк Андрій Чикатило дуже боявся розстрілу, до останнього писав прохання про помилування. Жити хотів!

Хоча б довіку читати книжки в одиночній камері, як тепер робить його “колега”, українець Онопрієнко. Хіба це покарання я за страшні злочини?!

Але я проти того, щоб смертну кару в нашій країні вводили просто зараз. Не таке вже в нас розвинене правосуддя. А якщо людина невинна?

Якщо її “підставили”, а слідство та суд не схотіли розбиратися в правді?

Якщо міліція поспіхом заарештувала того, “хто проходив повз”? Коли в Україні ловили серійного вбивцю Онопрієнка, то спочатку заарештували стороннього чоловіка. З нього “вибивали” зізнання, і він помер під тортурами…

Якщо безвинна людина сидить у в’язниці, то у неї ще лишається шанс на справедливість. Так в Запорізький області хлопець відсидів п’ять років як серійний вбивця, з його родиною ніхто не хотів спілкуватися. А потім зловили справжнього винуватця, хлопця випустили. Він пережив багато, але живий.

А якби невинного розстріляли, то перед ним хіба що посмертно вибачилися б. Так колись за злочин, вчинений Андрієм Чикатило, була розстріляна інша людина.

І ось, як не дивно, я вважаю, що застосовувати смертну кару можна тільки в країні з розвиненим правосуддям. Інакше замість того, щоб карати зло в суспільстві, вона стане ще одним злом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему “Смертна кара: за і проти”