Твір на тему: Що я можу зробити для рідної мови

Минають дні, спливають роки, позаду залишаються століття. Змінюється світ, а разом із ним – людство. Чого тільки не довелося зазнати йому за весь вік сво­го існування! Від тихого, затишного Едему і до бурхливих міст з мільйонами мешканців – неймовірна відстань. За цей час людина дуже змінилася, іншими стали й умови її існування.

Проте є одне, що золотою ниткою поєднує сучасну людину з її предками. Це мова.

У кожного народу вона своя – найкраща в світі. Та, якою ненька співала ко­лискову, та, якою вимовив найперше слово у житті. Мова,

якою освідчуються в коханні найближчій людині. Мова, завдяки якій порозумілася із цілим світом людина. Для мене такою мовою є українська.

Вона, як найцінніший скарб, пере­давалася у спадок із покоління в покоління і вже міцним корінням вросла в моє єство. Без неї важко уявити життя. Воно б утратило свої яскраві фарби й стало тьмяним та безрадісним. Усе б злилося в буденну сіру пляму.

Проте, на жаль, не всі це розуміють. І не зважаючи на те, що ми вже двадцять років живемо в не­залежній державі, мовне питання й досі залишається актуальним, а дії та вчин­ки деяких чиновників викликають побоювання за долю рідної мови.

То

що ж я та кожен свідомий українець можемо зробити для рідної мови? Перш за все – вивчати її. І не обмежуватися лише шкільним мінімумом, а сприймати його лише як старт до великої мандрівки у мовне царство – царство мудрості, краси і любові. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна ви­вчити за шість років, а рідну мову треба вивчати все життя. І з цим, безперечно, не можна не погодитися.

Дякувати Богові, що є у нас невичерпні народні дже­рела, з яких можна підживитися цілющою вологою. Є у нас безліч словників, му­дрих порадників, які допоможуть набути мовної вправності. Максим Рильський і цього приводу колись сказав:

Не бійтесь заглядати у словник:

Це пишний яр, а не сумне провалля;

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля.

Тож спілкуймося рідною мовою, вивчаймо її, вдосконалюймо вже набуті мовленнєві уміння та навички. І тоді наша мова, як безцінний алмаз, сіятиме нам, “поки сонце стоїть”, а кожен українець буде пишатися тим, що він є носієм такої дивної мови.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: Що я можу зробити для рідної мови