Твір на тему: “Що таке вихованість?”

Варіант №1 “Що таке вихованість?” Вихованість – це не тільки ввічливість і привітність. Це й людяність. Це – бути серед людей Людиною. Для цього, насамперед, потрібно мати такі внутрішні якості, як щирість, доброта.

Несподіваний життєвий конфлікт вихована людина розв’яже швидше з гумором, ніж з досадою, навіть є прислів’я: “Вихована людина – не та, яка не розіллє соус, а та, яка не помітить, як це зробив інший”. Зовнішня культура, поведінка людини не відділені глухою стіною від її внутрішнього, духовного світу. Слухання

музики, споглядання творів мистецтва, читання книг – все це збагачує духовний світ людини, а значить, і сприяє вихованню.

89 слів.

Варіант №2 “Що таке вихованість?”

Вихованість – це не тільки ввічливість і привітність. Це й людяність. Це – бути серед людей Людиною.

Для цього, насамперед, потрібно мати такі внутрішні якості, як щирість, доброта. Несподіваний життєвий конфлікт вихована людина розв’яже швидше з гумором, ніж з досадою. Зовнішня культура, поведінка людини не відділені глухою стіною від її внутрішнього, духовного світу.

Слухання музики, споглядання творів мистецтва, читання

книг – все це збагачує духовний світ людини, а значить, і сприяє вихованню.

69 слів.

Варіант №3 “Що таке вихованість?”

Під вихованістю ми розуміємо ввічливе ставлення до оточуючих, уміння виявляти повагу до співбесідника, культурно поводитися і т. ін. Говорячи, що “вихована людина – не та, яка не розіллє соус, а та, яка не помітить, як це зробив інший”, Чехов мав на увазі тактовність. А це і є найважливіша ознака вихованості.

49 слів.

Варіант №4 “Що таке вихованість?”

Спочатку звернемось до тлумачного словника. “Вихованість – це вміння поводитись”. Що ж означає вміння поводитись у колективі? Бути вихованою людиною – це і вміння вітатись, і підтримувати в товаристві розмову, і правильно їсти, одягатись, і вміння поводитись у громадських місцях.

Та неправильно мислять ті, хто вважає, що вихованість зводиться лише до гарних манер. Коли говоримо “вихована людина”, ми маємо на увазі щось більш глибоке в людині, і передусім внутрішню інтелігентність. А це означає бути уважними до інших, тактовними, скромними. Бути ввічливою, вихованою, витриманою людиною не так-то легко. Тут потрібні і самодисципліна, і готовність іноді поступитися власними вигодами, звичками і, найголовніше, почуття поваги до інших людей, до колективу, відповідальність за свої вчинки перед суспільством.

Міркуйте самі: поснідавши десь на лісовій галявині, найлегше, звичайно, “забути” там залишки їжі, папір. Більше клопоту – зібрати все це і закопати чи взяти з собою, щоб потім викинути в ящик для сміття. Поступитися місцем у переповненому автобусі літній людині – це значить самому відчути помітну незручність. Та без вагань це зробить кожна вихована людина. Вона ж не дозволить собі увімкнути транзистор під вікнами житлового будинку.

Вона знає: ми живемо у вік, коли навколо і так гамірно, як же не оберігати спокій і тишу? Вихованість – це не тільки ввічливість і привітність. Це й людяність. Це – бути серед людей Людиною.

Для цього, насамперед, потрібно мати такі внутрішні якості, 3як щирість, доброта. Несподіваний життєвий конфлікт вихована людина розв’яже швидше з гумором, ніж з досадою. Зовнішня культура, поведінка людини не відділені глухою стіною від її внутрішнього, духовного світу.

Слухання музики, споглядання творів мистецтва, читання книг – все це збагачує духовний світ людини, а значить, і сприяє вихованню.

262 слів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Що таке вихованість?”