Твір на тему: “Роль жінки в суспільстві”

Дебати про те, яке місце в суспільстві повинна займати жінка, відбувалися в усі часи. Аналізуючи історичну ситуацію з формальними і неформальними правами і обов’язками жінки в суспільстві і сучасність, можна прийти до висновку, що ці права і обов’язки далеко не завжди були однаковими, тому вони також можуть змінюватися в майбутньому.

Протягом більшої частини історії і в більшості країн світу жінка займала місце берегині домашнього вогнища – вона займалася господарськими справами по дому, а саме готувала, прибирала, доглядала за

дітьми і за чоловіком тощо, в той час як чоловік займався справами, які можуть принести в сім’ю якийсь матеріальний дохід. Навряд чи справедливо було б називати таку роль жінки несправедливою або дискримінаційною. Так, вона навряд чи могла від неї відмовитися, адже тогочасне суспільство цього не прийняло б. У той же час така роль була абсолютно нормальною і вписувалася в логіку поділу обов’язків між чоловіком і жінкою.

Але в сучасному світі все трохи інакше. Сьогодні спеціальна роль жінки в демократичних країнах світу не регламентована ні на законодавчому рівні, ні на рівні моральних засад суспільства. Людство

розвивається, і сьогодні жінка може сама визначати, яка роль у суспільстві уготована для неї.

Вона може вибрати шлях домогосподарки і займатися частиною від того, що робили жінки минулого, також вона може піти на самостійну роботу, щоб приносити користь не тільки для своєї сім’ї, але й для всього суспільства, отримуючи за це гроші.

Водночас варто зауважити, що роль жінки все ще не стала універсальною, тобто, у світі існують країни, де жінки ще вкрай обмежені у своїх правах. Це в більшій частині стосується країн мусульманського світу, де на жінку накладаються такі обов’язки, яких там позбавлений чоловік. При цьому навіть мусульманські країни розвиваються і так чи інакше рано чи пізно прийдуть до того, що і там жіноча роль буде такою ж, як і роль чоловіка.

Говорячи про жінку та її ролі в сучасному суспільстві, варто вміти розділяти суспільства демократичних та інших країн. Якщо в демократичних країнах жінка має ті ж права, що і чоловік, і може вести такий спосіб життя, який вона для себе визначає самостійно, то в інших країнах світу, де демократія ще не настільки добре розвинена, жіночі права представлені в меншому обсязі. В цілому ж я вважаю, що в сучасному світі не варто виділяти якісь особливі права і обов’язки жінки, адже вона – звичайна людина і громадянка, права і обов’язки якої зазначені в законодавстві.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: “Роль жінки в суспільстві”