Твір на тему: “Роль вчителя у вихованні людей”

Учитель. Як багато сенсу в цьому слові. Для кожної людини воно має різне забарвлення.

Учитель допомагає вступити в доросле життя, навчає поваги, любові до ближнього, вічних цінностей, вкладає моральні поняття в душі своїх учнів. Талант учителя полягає в умінні передати знання іншому і в умінні робити важкі речі легкими. Учителем треба народитися.

Він повинен бути сам вихований, щоб виховувати інших. І як сказав М. Монтень: “Для того щоб навчити іншого, потрібно більше розуму, ніж для того, щоб навчитися самому”. Учитель гарний лише

в тому випадку, якщо його слова не розходяться з ділом.

Найпершими вчителями в житті людини є його батьки, які не тільки дають життя, а й вкладають необхідні для життя знання, прищеплюють моральні поняття та цінності, прийняті в людському суспільстві. Мої батьки виростили мене, сформували мій світогляд, ставлення до життя і до людей, дали опору не тільки в сьогоденні, але і в майбутньому. Вони заклали основи для подальшого розвитку моїх здібностей, в подальшому протягом одинадцяти років саме вчителі в школі будуть надавати мені основну інформаційну базу в різних галузях знань.

У моєму житті було багато хороших

вчителів, одним з яких є вчитель — . Займаючись на уроці, я з цікавістю слухала докладні послідовні пояснення вчителя по темі, яка для мене була досить складна, і розуміла, що приклади, наведені учителем, роблять тему більш зрозумілою. На уроках такого вчителя відчуваєш себе комфортно і впевнено у своїх силах. Мені подобається атмосфера домашнього затишку, взаємодопомоги і підтримки, що панує на його заняттях.

Мені до душі таке висловлювання Льва Миколайовича Толстого: ” Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде хороший вчитель. Якщо вчитель має тільки любов до учня, як батько, мати, – він буде краще того вчителя, який прочитав усі книжки, але не має любові ні до справи, ні до учнів. Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель”.

Після школи я сподіваюся продовжити навчання і хочу, щоб на моєму життєвому шляху зустрічалися саме такі розумні, талановиті і справедливі вчителя. Саме такі наставники можуть навчити не тільки теорії, але і закласти практичні основи майбутньої професії.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: “Роль вчителя у вихованні людей”