Твір на тему: Про бездушність і байдужість (твір-роздум)

Про бездушність і байдужість (твір-роздум)

Усім подобаються люди турботливі, уважні, здатні допомогти і словом, і ділом. Звідки ж тоді береться байдужість до всіх і до всього: до близьких, до колег, до своєї справи, та й до самого життя?

Мені здається, багато що починається зі звичайного егоїзму. Власне “я” стає понад усе. Може, зараз час такий?

Мені ні з чим порівнювати. Але бабуся часто каже, що раніше люди були довірливіші, уважніші, частіше допомагали одне одному. А тепер багатьох так і виховують: покладайся тільки на себе, нічого

для інших задарма не роби, допоможеш іншому – відбереш у себе.

Деякі так і чинять. Знаю одного відмінника. Справжнього.

Краще за всіх на науках знається. Але ніколи нікому не допоміг, навіть своїм друзям. На будь-яке прохання знайде якусь відмовку.

Ще б пак: так він один-єдиний отримає дванадцять балів, він один буде лідером, а якщо допомогти товаришу – дивишся, і той виб’ється в перші учні.

Мабуть, справа все ж таки не в часі. Егоїсти були завжди. І навіть дуже хороша людина може пригадати щось, за що їй згодом було соромно. Однокласник хворіє вже цілий місяць, а його ніхто не провідає, не поцікавиться,

як він себе почуває і що з ним.

Учитель просить допомогти з генеральним прибиранням класу – нашого ж таки класу, – а деякі намагаються непомітно втекти. Мама повертається додому стомлена, а нам все ніколи їй допомогти, бо ми поспішаємо на прогулянку з приятелем.

Ось з такої “маленької” байдужості починається байдужість велика, більш серйозна, яка переростає у холодний, бездушний розрахунок у стосунках з будь-якою людиною, у бажання вбачати в усьому джерело матеріальних благ.

Іноді за цим настає і байдужість до самого себе, до всього життя. Ніщо не тішить серце, все навколо робиться якимось нецікавим. Втрачається смак життя. Може розвинутися депресія.

Я хочу сказати такій людині: поглянь навколо себе! У житті так багато хороших людей! А скільки їх потребує твоєї допомоги, турботи! Навіть просто твоєї уваги. Якщо ти не будеш байдужим, життя так чи інакше обернеться до тебе світлим боком!

Однак хороші вчинки робляться не з розрахунку, а за покликом душі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)
Твір на тему: Про бездушність і байдужість (твір-роздум)