Твір на тему: Конституція в моєму житті (1 варіант)

Я єсть народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила!-

А сила знову розцвіла.

Павло Тичина

Конституція – це основний закон держави. Це офіційно. Але що таке Конституція для кожного з нас?

Це – шлях у цивілізований світ. Конституція формує рівень індивідуальної свідомості за принципами: “Від того, що і як я роблю, як поводжу себе і за що голосую, залежить доля мого народу, моєї Батьківщини, моя власна, моїх нащадків; за все я відповідаю, все я повинен робити згідно із законом та совістю”.

Усі

мої сили, наснагу високу,

Й життя я віддам до останнього кроку,

Аби ти щаслива була, Україно,

Судьба моя дивна!

Єдина!

П. Воронько

В основі Конституції – національна свідомість. Це не просто слова, не втілення умовностей. Вона вся з гомону полів, лісів і річок отчої землі, з сяйва місяця і зірок, кожне її слово скупано, мов у купелі, у криницях і струмках людської звитяги. Вона з блиску козацької шаблі та весла невольницького човна, що пливе з бурхливих хвиль на тихі найстрашніші муки і тортури.

Вона – як напнуті паруси волі, зіткані з останнього поклику воїнів і битв за волю,

честь і незалежність – вся змочена сльозами скривджених. Вона із земних глибин і небесних висот – уся з могуті інтелекту і криці моралі.

Буду дихати, падать, рости й воювать до загину,

Бо великий наш гнів, бо дорога рівниною є.

Я візьму твого смутку і горя важку половину

У розтерзане, горде, нескорене серце моє!

Андрій Малишко

Конституції посідають особливе місце у світовій цивілізації, відіграючи основну роль у політичній історії кожної країни. Не є винятком і Конституція молодої незалежної держави України, яка була прийнята 28 червня 19% року.

Українському народові завжди був притаманний демократичний республіканський устрій. Його успадкували від народної ментальності державні структури Війська Запорозького та Гетьманщини. Такий устрій таїв у собі колосальні потенційні можливості для саморозвитку нації. Демократія була основним принципом Конституції, розробленої за гетьмана Пилипа Орлика.

До того ж вона забезпечувала турботу про бідних, вдів та сиріт. Таких положень не мала жодна Конституція у феодальному суспільстві. І хоча Конституція Пилипа Орлика не була втілена в життя, не набула сили закону, вона є унікальним історичним документом, цінною пам’яткою правової культури України.

Природний розвиток цивілізації й культури – боротьба за права народу, за права нації. Самосвідомість і певність такої боротьби були штучно припинені жорстким гнобленням царизму на довгі часи. Не маючи власної державності, Україна не мала й Конституції. Вона з’явилася тільки 1918 року, за часів У HP. Після відновлення державної незалежності України день прийняття Конституції став всенародним святом.

Український народ не просто заявив про своє воскресіння – він довів на повен голос, що не підвладний ні колонізації, ні русифікації, ні багаторічному пригнобленню.

З рясного рогу я вам сиплю перли,

Мов буйні ягоди із повних грон,

Пождіть, ще з’являться корони, берла…

Юрій Клен

Молода наша держава дбає про “всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”, – зазначено в 10 статті Конституції. Адже мова – основа духовного життя народу. Наше Слово пройшло терновим шляхом лихоліть і пригноблень. Гнане, принижене і занепащене, воно нарешті підвелося з багнюки, де стояло на колінах, підвелося, щоб сказати: “Народ матиме власне слово!” Не тоне воно у воді і не горить у вогні.

Горіли літописи, храми і святі книги, а Слово вийшло з вогню як заповіт.

Як гул століть, як шум віків,

Як бурі подих – рідна мова,

Вишневих ніжність пелюстків,

Сурма походу світанкова,

Неволі стогін, волі спів,

Життя духовного основа.

Максим Рильський

Нелегкий шлях України до правової демократичної держави, в якій ми прагнемо жити, починається сьогодні. 1 від нас залежить, як ми його пройдемо. Духовний провідник українців XX століття Ліна Костенко звертається до кожного співвітчизника:

Хай буде все небачене побачено.

Хай буде все пробачене пробачено.

Єдине, що від нас іще залежить, –

Принаймні вік прожити як належить.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Конституція в моєму житті (1 варіант)