Твір на тему: Казки нових часів

Однією зі сторін романтизму стало осмислення безладу соціального життя. Воно було своєрідним, заснованим у великій мірі на відчуттях, здогадах, виливалися у фантастичні сюжети і образи. І все-таки це було саме, осмислення, що приводило деколи до разючих прозріння. Романтики першими показали, що людина може бути як би позбавлений своєї духовної природи і мимоволі виступати в абсолютно чужою самому собі ролі, ніби зачароване якийсь ворожою силою.

Вони побачили, що створене одними людьми може не тільки фізично, а й духовно присвоюватися іншими,

що людина може відчувати обманні почуття, тобто вважати, що він їх відчуває, хоча насправді це зовсім не так. Романтики зрозуміли, що репутація людини може не збігатися з його дійсними якостями і що видимість може бути в очах навколишніх важливіше, ніж сутність. Вони показали, що можна закласти свою душу. не за вище знання, як це зробив Фауст, а просто за гроші і користуватися при цьому загальною повагою, і що буває навіть таке, коли тінь людини, тобто якийсь темний слід, відблиск, відокремившись від свого господаря, командує і зневажає ім.

Словом, багато художні мотиви, розвинені потім в реалістичній літературі

XІX і XX ст., З’явилися ще на початку минулого століття у творах романтиків у вигляді передчуттів і фантастичних здогадок.

Романтики прагнули піти від ницої прози життя в сферу високої поезії, піднести дух над дійсністю, щоб не забруднювати його буденністю, піднести до універсуму. Але при цьому вони на свій лад показували ту саму землю, від якої прагнули піти у простори поетичних мрій. Романтична іронія вносила сумнів в необмеженість можливостей цього польоту і допомагала побачити фантасмаго-річность реального життя на землі.

Романтики в Німеччині чимало сприяли демократизації літератури. Вони нерідко зображували не царів, вершать долі історії, і не міфологічних героїв, від зіткнень між якими здригається земля, а самих звичайних людей із звичайними почуттями, показували світ повсякденних турбот, правда не стільки на життєподібного, скільки на напівфантастичним рівні. Романтики розгледіли приховану ненормальність, що здаються нормальними людських відносин.

Відкриття фантасмагоричности буденного – їх найбільша заслуга. Честь цього відкриття належить в першу чергу німецького романтизму.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Твір на тему: Казки нових часів