Твір на тему: “Гулівер у моєму місті”

У сучасному українському суспільстві чомусь часто складається так, що по-справжньому талановиті люди здаються всім оточуючим людям чужими, не такими, як вони, і тому ці люди стають просто-таки справжніми ізгоями із суспільства, нерідко їм доводиться навіть залишити країну. Це досить сумна ситуація, сутність її в тому, що ніхто не бажає терпіти чужої переваги і подавляти свою заздрість.

Одну їх таких історій у своєму творі розповів читачам Джонатан Свіфт. Письменник повідав читачам про Гулівера, який дивним чином опинився в країні Ліліпутія,

де кожна людина була набагато нижче його за зростом. Природно, що Гулівер максимально відрізнявся від інших мешканців міста.

Спочатку вони прийняли його досить добре, розробляли під нього спеціальні закони, але потім все різко помінялися. Ліліпути почали заздрити високому зросту велетня, вони захотіли повністю поневолити його, змусити працювати виключно на себе. Цілком зрозуміло, що вже в таких обставинах Гулівер не міг відчувати себе комфортно. Він найбільш різко відчував свої відмінності від інших людей, і тому дуже сильно страждав.

На щастя, незважаючи на те, що ліліпути прийняли рішення виколоти велетню

очі і остаточно поневолити його, йому все ж вдалося втекти.

Я думаю, що під Гулівером автор мав на увазі будь-яку людину, яка сильно відрізняється від свого оточення. Будь-яка така людина приречена на одні лише страждання. У сучасному суспільстві, особливо якщо це стосується будь-якої частини українського суспільства, ти просто зобов’язаний бути таким, як усі. Інакше тобі будуть заздрити, будуть використовувати виключно для свого блага, а потім навіть побажають усунути.

Людина, яка розуміє, що їй немає місця в такій структурі суспільства, не має іншої можливості, крім як рятуватися втечею, як це робив Гулівер. Про яке б українське місто не йшла мова, можна знайти величезну кількість прикладів того, як незвичайні люди, які сильно відрізняються від оточуючих і не викликають при цьому жалості, рано чи пізно змушений своє рідне місто покинути, щоб спробувати знайти щастя де-небудь ще. Наші співвітчизники не повинні повторювати помилок жителів Ліліпутії.

Якщо десь поруч з нами є дійсно людина, яка сильно відрізняється, не варто їй заздрити, не варто бачити в ній ворога, варто просто сприйняти таку людину рівною з собою, такою, яка має однакові права.

У своєму творі Джонатан Свіфт розповів історію про складності життя відмінної людини в незвичному для неї суспільстві. Ця історія дуже повчальна, повинна стати орієнтиром для жителя будь-якого українського міста. У нас все ще є величезна нетерпимість до інших.

Над виправленням цього потрібно працювати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: “Гулівер у моєму місті”