Твір на тему: “Душевна мудрість”

Розум – це здатність вибудовувати на основі певних суджень умовиводи.

Ще в древні часи звичайні люди зверталися за допомогою до так званих мудреців – людей, які могли дати відповідь практично на будь-яке питання. І люди ці майже завжди були глибокими старцями. І зараз, бачачи літню людину, ми можемо сказати, що вона навчена життєвим досвідом або звернутися до людини набагато старше себе за порадою. Але душевна мудрість не обов’язково приходить з роками.

Найбільша проблема, як відомо, – це пошук вірного джерела інформації. Який

він має бути? Де його шукати і як зрозуміти, що ти його знайшов – абсолютно незрозуміло. Ось всі кажуть: “мудрість, душевна мудрість”. А у кого їй навчитися, якщо оточуючі тебе люди мають своє власне сприйняття дійсності, яке тобі не може підійти за визначенням?

Можна шукати душевну мудрість в книгах, але хто сказав, що те, що ти знайдеш – правда, незаперечна і непідробна?

На мій погляд, життя – це найкраща школа душевної мудрості. Вважати себе мудрим можна запросто і в 20 і в 10 років. Все це залежить від тебе! Вважати себе мудрим і бути їм, тобто поводитися мудро, а не наступати на граблі, це дві різні

речі.

Душевна мудрість осягається через пошуки свого шляху, пошуки свого я, пошуки істини.

Потрібно уважно слухати і робити тільки правильні висновки і не вважати себе вище інших – бо це дурість. Душевна мудрість – це те, що допомагає тобі жити і справлятися з життям. Якщо це допомагає, значить це вже добре… І для кожного душевна мудрість може працювати по-різному.

Разом з тим, душевна мудрість – це ще і накопичений досвід, примножений на інтелектуальний розвиток і самоосвіту. У багатьох виходить так, що тільки та людина, яка володіє багатим життєвим досвідом, може бути мудрою. Але, навіть не знаючи конкретної відповіді на поставлене запитання, мудрець може дати відсторонену відповідь чи пораду, але й це потрібно вміти.

Але все-таки в більшості випадків душевна мудрість – це плід глибини прожитих років.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: “Душевна мудрість”