Твір на тему: Безсмертний березень (твір-опис за картиною І. І. Левітана “Березень”)

Ісаак Ілліч Левітан народився 1860 року в Литві.

Левітан – російський живописець-пейзажист. Навчався у Московському училищі живопису. У своїх картинах Левітан відтворює стан природи.

В образі природи художник розкриває настрій та переживання людини.

Відомі його картини “Місток”, “Вечір”, “Золоте плесо”, “Біля тиховоддя”, “Володимирівка”, “Золота осінь”. Картина “Володимирівка” викликає почуття, що крає серце: нескінченний тракт, яким йшли каторжники до Сибіру. А ще картини “Свіжий вітер”,

“Весна.

Велика вода”, “Озеро”. Всі вони зібрані у Третьяковській галереї, в Москві.

На картині “Березень” художник зобразив будинок жовтого кольору. Стіни його і ганок світяться на сонці різними відтінками фарб. На ганочку зіщулився від сонця сніг, який, здається, ось-ось розтане.

Голубуваті тіні, що падають від дерев, віщують весну. А зелені ялинки весело розпрямили свої гілочки і радісно зустрічають сонечко.

А які красуні берези! Як радіють вони теплу! Сіро-голубе небо попереджає: йде весна, готуйтесь до неї.

На передньому плані картини зображено проїзну дорогу. Де-не-де вона ще

вкрита пухким снігом.

Людини – господаря – немає біля будинку, але він живий, він є. Його сліди видно на дорозі, яка веде до дому.

У дім можна увійти. Двері відчинено. Господар зараз вийде до своєї конячки, яка нетерпляче чекає на нього, щоб пробігтися по останньому снігу.

Господар зараз поїде цією дорогою.

За допомогою теплих фарб (жовтого, жовто-червоного, помаранчевого, брунатного кольору) художник створив враження сонячного дня. Він відбив красу природи, намалював життєстверджуючі, радісні образи.

Картина пронизана веселим, життєрадісним настроєм. Створюючи картину “Березень”, Левітан підстеріг особливо зворушливу хвилину в житті північної природи. У лісі серед дерев лежить глибокий сніг, повітря ще стигне від морозу, дерева оголені, і навіть перші весінні гінці ще не заглядали в ці краї. Одне слово, березень.

Але що найголовніше? Березень цей вічний, тому що й полотно Ісаака Левітана, який зобразив цю неповторну красу, є безсмертним.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему: Безсмертний березень (твір-опис за картиною І. І. Левітана “Березень”)