Твір на тему: Батьківщина – що вона для мене значить?

Батьківщина – що вона для мене значить?

Батьківщина… Для кожного у цьому слові свій зміст. Для одних – це вся країна, для других – рідне місто чи селище, в якому народився і виріс, для третіх – не більше і не менше, як батьківське подвір’я.

Наповнення цього слова залежить і від епохи, в яку народився і в якій відбулося усвідомлення себе в контексті країни. Якщо я запитаю дідуся, що для нього значить Батьківщина, він, як завжди, замислиться, поринаючи у старі часи, і у відповідь проспіває відомі, особливо старшому поколінню,

слова з пісеньки: “Мой адрес – Советский Союз!”. Я такого поняття Батьківщини, чесно кажучи, не дуже розумію. Але знаю, що це досить сильне відчуття. Часто дідусь згадує зі сльозами на очах “добрі старі часи”.

Для нього Батьківщина – не тільки простір, а й час. Татова Батьківщина – Україна, а якщо точніше, каже він, то це батьківське обійстя, той старий дуб, що біля млина дядька Тараса, і біла пахуча вишня біля хати. І я замислився тоді: а коли мої діти запитають, що для мене означає слово Батьківщина, що я відповім? Прислухаюся до внутрішнього голосу, і вже тепер хочеться сказати так багато! Батьківщина… Скільки ж у ній усього!

Воно починається з батьківського слова – простого, доброго, мудрого, а далі… далі так усього багато – без меж.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Батьківщина – що вона для мене значить?