Твір на тему: “Актуальність поеми “Кавказ” сьогодні”

У поемі Тараса Григоровича Шевченка “Кавказ” розповідається про боротьбу народів Кавказу за незалежність від Російської Імперії. Український письменник був натхненний кавказькими людьми, які боролися за свою самостійність, і тому відгукувався про них в цілому сприятливо. Російська Імперія представлялася Шевченку державою, яка намагається нав’язати свою імперську політику волелюбним народам Кавказу. Автор звинувачує царський режим в тому, що він намагався отримати владу над тією територією, на яку він не має права.

При цьому

Кавказ зображений у ролі Прометея, а Росія в образі орла, який хоче здолати і заклювати Прометея.

Розмірковуючи про актуальність цієї поеми сьогодні, варто зауважити, що сучасний історичний регіон Кавказ сьогодні є розділеним. Його південна частина відійшла до незалежним і суверенним державам Вірменії, Азербайджану та Грузії. Регіони Північної частини Кавказу сьогодні перебувають у складі Російської Федерації.

Я думаю, що поема Тараса Григоровича Шевченка сьогодні вже повністю втратила свою актуальність. По-перше, південна частина Кавказу домоглася свого місцевого управління – після розвалу СРСР було

сформовано три повністю національних держави – ??Грузія, Вірменія і Азербайджан. З цих країн єдиний конфлікт виник з Росією лише у Грузії, але виник він виключно з вини тодішнього грузинського керівництва.

У всьому іншому ніяких конфліктів між Росією та країнами Південного Кавказу немає.

Що ж до регіонів Північного Кавказу, які входять до складу російської держави, то не так давно за історичними мірками, близько двадцяти років тому, на території одного з регіонів, Ічкерії, виник збройний конфлікт між місцевими повстанцями і центральним урядом. Проте, через деякий час конфлікт був вирішений, а Росія зберегла свою територіальну цілісність. Сьогодні деякі радикальні і екстремістські угруповання на території Кавказу все ще намагаються протистояти центральному уряду, але, тим не менш, центральна влада з цими проблемами добре справляється.

У своїй поемі Тарас Шевченко захоплено висловлювався про воїнів, які воювали за свою ідею. У той же час, я думаю, що те, про що писав український письменник – справа історії. Сьогодні ж у світі існує певний міжнародний порядок, згідно з яким необхідно дотримуватися територіальної цілісності всіх країн. Це стосується як країн Південного Кавказу, так і Російської Федерації, до складу якої входять регіону Північного Кавказу.

З цієї причини я вважаю, що поема “Кавказ” свою актуальність повністю втратила.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Актуальність поеми “Кавказ” сьогодні”