Твір на морально етичну тему “Мої орієнтири”

Мої орієнтири

Кожна людина має певні життєві установи, що так чи інакше впливають на її звички, побут, взаємини з суспільством, а загалом – визначають подальшу долю. Ці установи називають принципами, ідеалами, духовними цінностями або орієнтирами. Внутрішні орієнтири – це щось на зразок дорожніх вказівників, за якими слідуєш, аби не заблукати.

Звісно, це умовне порівняння, але досить об’єктивне.

Зрозуміло, що переважна більшість життєвих орієнтирів збігається у різних представників суспільства. Це не дивно, бо люди мають

спільну природу, а отже і однакові потреби. До того ж певні пріоритети пропагандуються навколишнім середовищем – через газети, телебачення, школи, інститути, тощо.

В останній час могутнім засобом впливу став Інтернет. До того ж орієнтири мусять спиратися на якусь модель-зразок, тобто мати приклади успішного втілення в повсякденність. А ще вони можуть змінюватися разом з епохою, інколи навіть за якесь десятиріччя.

Хоч особисті орієнтири й можна поділити на морально-етичні та суто матеріальні, я не вважаю запотрібним це робити, бо здебільшого одне зумовлює інше. Наприклад, вища освіта: бажання бути розумнішим

та освіченішим, жага знань – це духовна потреба, але водночас спосіб знайти хорошу роботу з пристойною зарплатнею. Або політичні уподобання: це реалізація особистості, право вибору, яке керується турботами про своє забезпечення, добробут своєї родини та майбутнє своїх дітей.

Як і кожна людина, я теж маю орієнтири. По-перше, це бажання здобути гарну освіту, яка дозволить мені стати професіоналом у обраній сфері. По-друге, я планую вести здоровий спосіб життя без шкідливих звичок – тільки здорова людина може повноцінно радіти навколишньому світу. По-третє, я хочу мати щасливу родину, улюблену дружину, бажаних дітей. Я впевнений, що на такому фундаменті можна побудувати не тільки своє щастя, але й щастя близьких людей.

Безперечно, самоосвіта та всебічний розвиток теж є моїм пріоритетом. Так само як і активна громадянська позиція, зумовлена любов’ю то своєї країни.

Але це все ніщо без людяності, порядності та чистого сумління. Розуміння, що ти можеш сміливо дивитись в очі будь-кому і тобі нема за що соромитись. Що тобі не потрібно омивати руки, як тому біблійному Пілату, після ганебного вчинку.

Що ти можеш солодко засинати без страху та каяття. Це мій головний орієнтир, без нього все інше ні до чого.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на морально етичну тему “Мої орієнтири”