Твір-мініатюра Видатний казкар Ганс Крістіан Андерсен

У маленькій країні на березі синього моря жив нещасний чоботар. Він був дуже бідний: весела вдача та вмілі руки – оце й усе, що в нього було. Дружина прала білизну для багатих панів і займалася вбогим господарством.

Ріс у цій родині блідий худенький хлопчик, звали його Хане. Понад усе він любив мріяти, гуляти по квітучих луках, слухати старовинні пісні, мудрі народні казки. Коли Ханс підріс, то вирішив стати знаменитим актором або поетом і вирушив до найбільшого міста країни.

Він гадав, що знайде там своє щастя. Але минали роки, і здібний,

працьовитий юнак став автором книг. Хане сподівався знайти сімейне щастя, він мріяв про те, щоб хоч одна жінка в усьому світі здійснила заради нього, невродливого й небагатого, те, що робила заради свого коханого Русалочка, у якої був риб’ячий хвіст, але сповнене кохання людське серце.

Десь далеко в морі вода така синя, наче волошки, і прозора, наче чисте скло. Саме там і живуть русалочки. Одного разу юна русалочка закохалася у надзвичайно вродливого молодого принца. Вона не могла розповісти йому про своє кохання, але й жити без нього теж не могла. Щоб урятувати своє життя й не перетворитися на морську піну, Русалочка

повинна була вбити коханого.

Сестри принесли їй чарівний ніж, за який віддали відьмі своє чудове волосся.

Убити людину Русалочка ніколи не змогла б! А вбити коханого було для неї тим більш неможливе. І тоді відчула вона, що тіло її перетворюється на морську піну. Русалочка заради коханого принца пожертвувала найдорожчим – життям. її вчинок викликає і захоплення силою волі, і разом з тим, великий смуток, бо вона була молодою, вродливою, доброю. Уже понад сто років минуло з дня смерті великого казкаря…

У столиці Данії – Копенгагені, у королівському саду йому спорудили пам’ятник. Вхід до Копенгагенського порту охороняє статуя Русалочки – героїні однієї з найчарівніших казок Андерсена.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір-мініатюра Видатний казкар Ганс Крістіан Андерсен