Твір аналіз добутків “Горі від розуму” і “Євгеній Онєгін”

У власній, особистій її фізіономії ховається щось гаряче, ніжне, навіть мрійливе”. Образ Тетяни більше простий і, відповідно, більше зрозумілий. Взагалі, Тетяна Ларіна є жіночим ідеалом для Пушкіна: “Простите мені, я так люблю Тетяну милу мою!” – так говорив про свого персонажа великий поет. Тетяна своєю простотою й щиросердністю, близькістю до народу, симпатична всім читачам. Їй ближче Природа, сільське життя.

У світському суспільстві Тетяна не може знайти себе, їй незрозуміло таке суспільство: “Тетяна дивиться й не бачить,

Волненье світла ненавидить; Їй задушливо тут, вона мрією Прагне до життя польовий, У Село, до бідних селян, У відокремлений куточок…”.

Софія Фамусова, навпаки, стала теперішньою світською дамою і її місце тільки в суспільстві. Але Софія, будучи світською дамою, відрізняється від інших жінок, які неї оточують. Насамперед це виражається в її любові до Молчалину. Адже Софія могла вибрати собі зовсім іншого супутника життя, що повністю відповідав би вимогам її батька: “хто бідний, той тобі не пари”. Софія має свою точку зору, вона буде неї відстоювати, навіть якщо прийде протиставити себе оточенню.

Але, на

жаль, суспільство, у якому вона жила, її оточення, у якому “Фамусовы й Скалозуби є правителями країни”, не дали розвиватися позитивним якостям героїні Грибоєдова. Софія стає як всі, усмоктуючи весь негатив свого оточення. Все це приводить до того, що вона не знаходить загальної мови із Чацким, не розуміє його думок, дій, прагнень.

Вона разочаровывается в Молчалине, що вибрав Софію “за посадою”. Пушкіна, міркуючи про жіночий образ, створеному Грибоєдовим, уважав, що Софії властиві абсолютно несумісні якості. Вона одночасно може бути мрійливої й практичної, наївної й розважливої.

Софія вміє страждати сама й у теж час жорстоко насміхатися над страждаючою людиною, як у випадку із Чацким. Загальною рисою Тетяни й Софії є їхня любов до читання різних сентиментальних романів. Під їхнім впливом, обидві дівчини мріють про піднесене почуття, про прекрасну, чудесну любов: “Кокетка судить холоднокровно,

* Тетяна любить не жартуючи

* И віддається, безумовно,

* Любові, як миле дитя…”.

И Тетяна, і Софія вміють любити. Їхнього почуття теперішні, щирі. Тому Софія почуттєво розповідає Лізі про побачення з Молчалиным:

* “Візьме він руку, до серця тисне,

* Від душі зітхне,

* Ні слова вільного, і так вся ніч проходить,

* Рука з рукою, і око з мене не зводить”.

Любов Софії сильна й тому вона дуже страждає, коли довідається теперішню сутність свого коханого. Тетяна також сильно переживає, коли їй відкривається інший Онєгін, після відвідування його садиби:

* “Хто ж він? Ужели подраженье,

* Незначна примара, иль ще

* Москвич у Гарольдовом плащі,

* Чужих примх истолкованье,

* Слів модних повний лексикон…

* Уж не чи пародія він?”.

Тетяна й Софія втрачають романтичне сприйняття любові, життя. І Грибоєдов, И Пушкін в образах головних героїнь своїх добутків зуміли показати душу істинно росіянці жінки


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір аналіз добутків “Горі від розуму” і “Євгеній Онєгін”