Тема людської великодушності у новелі О. Генрі “Останній липок”

1. Чудернацький Грінвіч-Вілідж. (Люди мистецтва завжди шукали помешкання, за яке платити треба небагато та яке викликає романтичні почуття, надихає на створення неабияких живописних творів.)

2. Дівчини-художниці Сью і Джонсі. (Одна із штату Мен, друга – із штату Каліфорнія. Вікна їхньої кімнати виходять на глуху цегляну стіну. Вони сподівалися завоювати визнання у цінувальників живопису.)

3. Тяжка хвороба Джонсі. (Дівчина захворіла на пневмонію і, здавалось, була безнадійною. Подумки вона розпрощалася з мрією коли-небудь намалювати неаполітанську

затоку.)

4. Сью доглядала подругу. (Сью намагалася нагодувати Джонсі, підбадьорювала її, усіляко підтримувала надію на одужання, не відходила від подруги. Розмовляючи з лікарем, Сью розповіла про хибні думки Джонсі. Сью, коли пішов лікар, довго плакала, а потім утерши сльози, пішла до подруги в кімнату, удаючи з себе веселу та безтурботну.)

5. Хибна ідея Джонсі зводила нанівець зусилля лікаря і Сью. (Джонсі забрала собі в голову, що коли з плюща, що видерся на глуху стіну сусіднього мурованого будинку напроти її вікна, впаде останній листок, вона помре.)

6. Врятування дівчини. (Сью розповіла старому художнику

Берману, що мешкав в їхньому будинку на першому поверсі, про примхи хворої Джонсі.)

7. Хворобу здолала духовність. (Прагнення Бермана врятувати Джонсі коштувало йому життя. Берман сам захворів: застудився вночі, коли створював на стіні свій шедевр. Житимуть і Джонсі, і листок на стіні, намальований художником, і пам’ять про старого художника з великою душею.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Тема людської великодушності у новелі О. Генрі “Останній липок”