Тема любові до вітчизни в поезіях М. Рильського (1 варіант)

Благословен той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами,

Земля, яку скропив Тарас

Дрібними росами-сльозами.

М. Рильський. Слово про рідну матір

Не помилюся, якщо скажу, що кожний український поет у своїй творчості звертався до теми любові до рідної землі. Творчість видатного митця слова Максима Рильського – зайвий доказ тому.

Поет описує велич і красу України, працелюбність та щирість її народу, висловлює радість, що йому пощастило народитися саме тут, на благословенній

українській землі. Найбільш яскраво Максим Рильський проявляє свої почуття, коли змальовує любі серцю пейзажі.

Я знову їхав по Вкраїні

По тих дорогах польових,

Де вздовж цвітуть сокирки сині,

Пливе гречок пахучий сніг,

Шепочуть вівса сизо стеблі,

І верби хиляться до греблі, –

Пише він у поезії “Слава пісням”. Такими простими й водночас щирими та ласкавими словами поет змальовує знайомі з дитинства картини природи. Хочеться й самому почути “бджіл і жайворонків спів”, а особливо ніжні й мелодійні пісні, які лунають під час жнив у всій Україні.

Ці народні пісні допомагають автору

жити й творити, у звуках музики народжується відчуття духовної єдності митця зі своєю землею.

Так, Максим Рильський не приховує захоплення, більше того, любові до рідної землі. Це його нестримне почуття раз у раз виринає у всіх творах, вирує, кипить, знаходячи вихід у поетичних рядках. Тему любові до Батьківщини розкриває автор і у поезії “Як не любити”:

Як не любити зими сніжно-синьої

На Україні моїй…

А вірш про серце України – Київ! У ньому поет знову ж таки через пейзажні зариси показує незрівнянну красу столиці нашої держави.

“Осінній Київ” – твір, написаний під натхненням від золотої пори в найкращому місті на світі, місті, у якому пульсує наукове, творче, громадське життя українців. Цим містом ми пишаємося не як величною історичною пам’яткою, а як символом вільнолюбних мрій і прагнень, духовного розвитку:

Я стільки чув похвальних слів про Київ,

Такі захоплені чув голоси!

І це – не чемності простої вияв,

А лиш. визнання справжньої краси.

Щирий патріот, Максим Рильський не міг не писати про той душевний щем, який викликав у нього образ Вітчизни. Навіть той, хто жодного разу не був на нашій землі, не може не полюбити її, познайомившись із ліричним доробком видатного поета.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)
Тема любові до вітчизни в поезіях М. Рильського (1 варіант)