“Талант можна загубити лише у двох випадках: перебільшеною похвалою і надмірною скромністю”

“Талант – як породистий кінь, і необхідно навчитися керувати ним, а якщо смикати вуздечку в усі сторони, кінь перетвориться на шкапу…”

Максим Горький.

Талант – це високий рівень розвитку здібностей конкретної людини, що виявляються у творчих досягненнях, важливих з точки зору розвитку культури. У різних областях талант людини може проявлятися в різному віці. С одного боку, талант припускає наявність будь-яких вроджених здібностей і схильностей.

C іншого боку, талант людини розкривається тільки через придбання навичок

і досвіду. Талант в собі можна відкрити, але без належної роботи талант можна і поховати (або, як кажуть, “зарити свій талант у землю”).

Талант – це робота над собою. Різниця в тому, що якщо людина талановита, їй потрібно працювати трохи менше, ніж безталанній. Наприклад, якщо людина талановита в математиці – віна уміє швидше розуміти, як вирішувати приклади.

Людині, у якої таланту до математики немає, потрібно буде вирішити набагато більше прикладів і витратити на це набагато більше часу.

Талант без уміння працювати ні до чого не призводить, більше того талант проявляється в самій діяльності. Не

розпочавши робити щось, не можна оцінити: у мене є талант до цього чи ні? Талант і лінь – несумісні речі.

Ледаща людина, навіть найталановитіша, нічого не доб’ється. Талант пов’язаний з умінням вчитися, і розвиваючи це вміння, ви розвиваєте талановитість. Моя думка, талант – це щось невловиме, невидиме – це не помацати, не побачити, це можна сприйняти тільки на своєму емоційному рівні, і то, тільки в певні часові проміжки в силу нашого психоемоційного стану.

Талант – це здатність вірити в успіх. Він досі вражає нас своєю різноманітністю. Найімовірніше, талант накопичується від покоління до покоління і, одного разу, виявляється в повній силі. Сучасні вчені виділяють певні типи таланту, якими володіють люди в тій чи іншій мірі. Талановита людина як би приречена на талант. І не використовувати цей дар – велика зухвалість і дурість.

Більшість з нас вважає, що талановита людина талановита в усьому. Тільки по-справжньому талановиті люди повинні мати сильний характер і зуміти не розгубити свій дар. Ці люди домагаються найвищих успіхів і перед ними відкриваються всі горизонти для прояву своїх здібностей. Талант не може жити без свободи, як птах без повітря.

Дуже важливо виявити талант у самому собі.

Мені здається, що талант – це коли щось виходить краще, ніж у інших, не схожим на те, що роблять інші, і при цьому той, хто талантом володіє, не прикладає зусиль для того, щоб у нього це виходило краще за інших, неповторно. Це така здатність, або дар від природи. Придбати талант неможливо. Але якщо він є, і людина не розвиває його, то талант рано чи пізно втрачається.

Щоб цього не сталося, талановитим людям потрібно дуже багато працювати, вдосконалювати те, що вже дано від природи.

Ось такі от мої поверхневі міркування про те, що ж таке талант. На закінчення своїх роздумів хочу добавити, що талант може загубити не тільки небажання його розвивати, а й надмірна скромність або перебільшена похвала.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Талант можна загубити лише у двох випадках: перебільшеною похвалою і надмірною скромністю”