Сюжет повісті Олександра Пушкіна “Заметіль”

Повість О. С. Пушкіна “Заметіль” входить до циклу “повістей Бєлкіна”, написаного під час розквіту творчості цього видатного російського письменника – в знамениту Болдинська осінь. О. С. Пушкіна відомий всьому світові насамперед як співає. “Заметіль” та інші повісті циклу доводять, що він разом з тим є й талановитим прозаїком, але не дивно, що в його прозі відчувається багато від поезії. Можна ще сказати – від пісні. Взагалі на слова його вірші написано багато романсів і пісень.

У повісті “Заметіль” з самого початку

відчувається споріднене з музикантом настрій. Не випадково О. С. Пушкіна вмістив як епіграф вірші іншого відомого російського поета – Жуковського, який теж був автором текстів багатьох романсів.

Сюжет “Заметілі” також має багато спільного зі старовинними романсами, в яких часто згадувалася і нерівна любов, і примхи долі і навіть просто заметіль, як така. Дочка дрібного поміщика, Марія Гаврилівна, закохалася у звичайного прапорщика і змовилася з ним утекти і повінчатися таємно від батьків. Через заметіль, яка почалася, і хвилювання вона втратила свідомість – її повінчали помилково з іншою людиною.

Про

це вона дізналася лише через кілька років, а Володимир Миколайович заблукав і приїхав до церкви надто пізно. Повернувшись додому, Марія Гаврилівна захворіла. Батьки перезирнулися на її вмовляння та дали свою згоду на шлюб з Володимиром, але її коханий, після пригоди з хуртовиною, вже сам вступати у шлюб не захотів і поїхав до армії, де потім загинув.

Нещасна наречена довго сумувала, але, врешті-решт, закохалася знов у полковника Бурміна, який, виявляється, випадково одружився з незнайомкою через одну і ту ж хуртовина, тож насправді саме він виявився її законним чоловіком. Так пожартувала з героями повісті примхлива доля!

Отже, і настрій повісті, і сюжет, і навіть романтичність історії, яка сталася з героями твору, ріднить з романсами пушкінську “Заметіль”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сюжет повісті Олександра Пушкіна “Заметіль”