Свої звичаї й своя вдача

Коли ільменські словени прийшли на свою нову батьківщину?

Ще в минулому сторіччі (мається на увазі XIX – прим. автора) дослідники звернули увагу на близькість релігійних поглядів новгородцев і балтійських слов’ян Помор’я. Було висловлене припущення про розселення слов’ян у Приильменье із земель балтійських слов’ян. Деякі археологічні спостереження (наземне срубное домобудівництво, конструкція оборонних споруд Новгородського дитинця й полабських слов’ян) також указує на якісь зв’язки Ільменського регіону з Польсько-Поморським.

Про

близькість словен ільменських з балтійськими слов’янами говорять і антропологічні дані…Узколицие суббрахикефали (люди з витягнутою формою черепа – прим. автора) Новгородської землі виявляють найближчі аналоги… серед балтійських слов’ян…

…припустимо припущення, що слов’янське племінне угруповання, відома пізніше як словене новгородські, з’явилася на північно-заході Російської рівнини, мігруючи в загальному великому переселенському потоці самого кінця IV або початку V в., викликаному кліматичними катаклізмами. (…)

Разом з тим, представляється безсумнівним,

що в етногенезі словен новгородських взяли участь місцеві финноязичние племена й населення культури пськовських довгих курганів..

Сєдов В. В. Слов’яни в раннім середньовіччі. М., 1995. Цитата дана по тексту книги “Слов’яни й Русь: проблеми м ідеї. М., 1998.

С. 138-139.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Свої звичаї й своя вдача