“Сплата податків, зборів, платежів”

Існування податків вже встигло стати невід’ємним елементом будь-якої нормальної держави. Якщо у людини є якийсь дохід, вона повинна платити податки. У певний момент життя важливість і правильність цього інституту починають розуміти всі люди.

Тим не менш, є й багато тих, хто податки платити зовсім не хоче, ігнорує цей обов’язок або просто уникає його. Саме з цієї причини потрібно розбиратися і постійно повторювати людям, чому податки важливі, чому їх потрібно платити і що станеться, якщо раптом всі люди просто відмовляться від сплати

цих платежів.

У держави є безліч функцій. Але при цьому держава не є класичною комерційною організацією, головна мета якої заробіток грошей. Навпаки, держава ставить в якості своєї мети забезпечення блага для всього суспільства. На державу лягає обов’язок виплачувати пенсії людям похилого віку, допомоги тим, хто не може працювати, і утримання сиріт. Крім цього, держава має й інші функції, наприклад, захищати країну, для цього існує міліція, армія та суди.

Однак як утримувати всі ці установи і платити заробітні плати всім тим, хто там працює? Це робиться саме з податків. І чим менше люди платять податків, зборів

та інших обов’язкових платежів, тим складніше державі виконувати свої функції. І якщо вона виконує свою функцію погано, то пенсіонери отримують низькі пенсії, допомога не сплачується, міліція стає корумпованою, а армія – небоєздатною. Хіба ж це добре?

Втім, існують і неефективні держави. Що це означає? Дуже просто.

Скільки б ви податків такій державі не платили – вона все одно не виконує свої функції належним чином. Гроші, які були сплачені з податками, розкрадаються, а пенсії все одно низькі. В таких умовах держава починає вимагати ще більше податків, зборів і платежів, але у людей вже просто нічого платити, адже вони ледь виживають. У таких обставинах у населення може виробитися бажання “піти в тінь”, приховувати від держави власні доходи і, отже, не платити з цих доходів податкові платежі.

На жаль, варто визнати, що в таких умовах люди дійсно можуть замислюватися про те, щоб ухилитися. І вони частково можуть бути праві.

Всі ми повинні розуміти, що податки, збори та інші обов’язкові платежі – це фінансова основа держави. За рахунок них кошти виплачуються тим, хто не може працювати, держава виконує інші функції і починає інші неприбуткові проекти, які можуть бути корисні суспільству, але марні комерційним фірмам. Однак на прикладі України ми бачимо неефективну державу, якій податків завжди мало, і це ставить перед нами певні питання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

“Сплата податків, зборів, платежів”