Сонце в нашому житті

Майже всі первісні люди вважали Сонце істотою чи вогняною кулею, яку хтось невідомий носить небом. Регулярність поведінки Сонця при цьому здавалася загадковою. Що ж змусило Сонце служити людям?

У багатьох легендах майже всіх первісних народів робилися спроби це пояснити.

Ціла низка міфів розповідає про тимчасове зникнення Сонця, а це, напевно думки, породжені побаченими сонячними затемненнями. Інші, можливо, зумовлені настанням темряви через погану погоду чи Хмари вулканічного попелу й пилу, бо в багатьох легендах темрява тривала

дні й тижні. Сильний вплив цих легенд на первісних людей, мабуть, пов’язаний зі страхом, що Сонце може раптово зникнути з неба.

Чи можемо ми бути впевненими, що завтра Сонце не почне поступово зменшувати свою звичайну яскравість і чи не вибухне воно з такою силою, що вся Земля розлетиться на шматки або випарується? Адже Сонце – це тільки одна з тих сотень мільярдів зірок, які становлять наш величезний Чумацький Шлях. Учені іноді помічають подібні катастрофи серед небесних світил, коли зірка раптово зникає або вибухає.

Чи можемо ми гарантувати, що такої катастрофи не станеться?

Щоб відповісти на ці запитання,

ми повинні замислитися над роллю Сонця в нашому житті.

Що відбудеться, якщо Сонце раптом зникне з неба? Землю охопить темрява, ледь осяяна світлом самих зірок. Місяць і планети теж не відбиватимуть світла. Арктичний холод охопить усю Землю.

Річки перестануть текти, вітри не віятимуть, і океан поступово промерзне до дна.

Людям відкриється істина, що вода, вітер і сила атмосферних припливів безпосередньо залежать від Сонця. Рослинність – інше джерело енергії – загине. Людина не зможе існувати в таких умовах.

Людство без Сонця приречене на загибель…

Т Аким припущенням нам хотілося виразніше розкрити значення Сонця і повну залежність від нього всього живого. Проте численні дослідження науковців переконливо доводять, що проблема зменшення світла, випромінюваного Сонцем, виникатиме, але Сонце світитиме ще сотні мільйонів років у майбутньому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Сонце в нашому житті