“Скрізь, де живуть українці, є Україна”

Якщо подивитися на сучасну політичну карту України, то можна помітити, що наша країна нехай і не сама маленька, але все ж таки невелика частина всієї планети. Втім, це далеко не дозволяє сказати, що саме цією територією вся наша країна і обмежується. Варто відзначити, що українці проживають також і на великій кількості інших територій, в тому числі і в інших країнах колишнього СРСР, у країнах західної Європи і навіть у Південній та Північній Америках. І, звичайно, ці люди привносять частинку українства у всі ці країни.

Відомо, що Україна отримала

свою незалежність не так давно за історичними мірками. До цього, в попередні часи, багато українців шукали собі кращої долі, тому що не могли жити дуже добре на своїй батьківщині. Саме тому багато українців переїхали, наприклад, до Канади або навіть в країни Латинської Америки, такі, як Уругвай, Аргентина і Бразилія.

Ми знаємо про всіх цих країнах і про їх суспільному устрої не так багато, як, можливо, хотілося б. Тим не менше, сам факт того, що там проживає багато українців, дозволяє нам зробити висновок, що ці країни мають щось спільне з Україною, у них є, як мінімум, частинка України.

І вже тим більше не варто

применшувати кількість етнічних українців, які проживають на території Росії і навіть, може бути, вважають себе росіянами за національністю. Важливо відзначити, що, незважаючи на нинішні напружені відносини з Російською Федерацією, ми повинні розуміти, що навіть в Росії є досить суттєва частка України. І вже тим більше дивним виглядає осуд радянського минулого, якщо врахувати, як багато українців займали важливі посади в радянському уряді. Країни пострадянського простору, особливо Росія і Білорусія, безумовно, мають дуже велику роль у міждержавних відносинах з Україною хоча б тому, що наші народи дуже сильно перемішалися.

Навіть незважаючи на існуючі конфлікти, думається, що цей процес продовжиться.

У всіх країнах, де живуть українці, а таких країн стало дійсно багато, ми можемо знайти щось таке, що характерне лише для нашої культури і наших людей. У пострадянських державах це напевно навіть виглядає природно і не привертає великої уваги. Але ось в інших країнах існують величезні українські діаспори, які ведуть дуже активну діяльність і помітно виділяються.

Які висновки можна зробити з усього цього? Напевно, найголовніший висновок полягає в тому, що весь інший світ дуже близький до України та українців, тому що наші там теж є.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Скрізь, де живуть українці, є Україна”