Скорочено роману Євгеній Онєгін Пушкіна А. С

Євгеній Онєгін Роман у віршах

…Але так і бути – рукою упередженої Прийми собранье строкатих глав, Напівсмішний, напівсумний, Простонародний, ідеальних, Недбалий плід моїх забав, Бессонниц, легких натхнень, Незрілих і зів’ялого років, Розуму холодних спостережень И серця сумних замет. Глава перша Частини 1-7. Знайомство з головним героєм роману. Онєгін, добрий мій приятель, Народився на брегах Неви. …..

Служив відмінно-шляхетно, Боргами жив його батько, Давав три бали щорічно И промотався нарешті.

Спершу Madame за ним ходила, Потім Monsieur її перемінив. ….. От мій Онєгін на волі; Обстрижений по останній моді, Як dandy лондонський одягнений – И нарешті побачив світло.

Він по-французькому зовсім Міг висловлюватися й писав; Легко мазурку танцював И кланявся невимушено; Чого ж вам більше? Світло вирішило, Що він розумний і дуже милий. Ми все вчилися потроху Чому-небудь і як-небудь, Так воспитаньем, слава богові, У нас немудро блиснути.

Онєгін був, по мненью багатьох (Суддів рішучих і строгих), Учений малий, але педант, Мав він щасливий талант Без принужденья в розмові Торкнутися до всього злегка, З ученим видом знавця

Зберігати молчанье у важливій суперечці И збуджувати посмішку дам Вогнем нежданих епіграм. ….. Сварив Гомера, Феокрита; Зате читав Адама Смита И був глибокий економ, Тобто вмів судити про те, Як держава багатіє, И чим живе, і чому Не потрібно золота йому, Коли простий продукт має. ….. Але в чому він щирий був геній, Що знав він твердіше всіх наук… Була наука страсті ніжної.

Частини 15-22. Міркування Пушкіна про театр. Частини 23-32. Оповідання про бали й світське життя Онєгіна.

Частини 33-34. Спогаду Пушкіна про дні, проведених із сім’єю Раєвських на березі Чорного моря. Частини 35-49.

Нудьга. Але чи був щасливий мій Євгеній, Вільний, у кольорі кращого років, Серед блискучих перемог, Серед вседенних насолод? ….. Немає: рано почуття в ньому охолонули; Йому знудив світла шум. ….. Коротше: російська нудьга Їм опанувала потроху. ….. Але до життя зовсім охолонув.

Як Child-Harold, похмурий, млосний У вітальнях з’являвся він; Ні плітки світла, ні бостон, Ні милий погляд, ні подих нескромний, Ніщо не торкало його, Не зауважував він нічого. ….. Відступник бурхливих насолод, Онєгін будинку замкнувся, Позіхаючи, за перо узявся, Хотів писати – але праця завзятий Йому був тошен; нічого Не вийшло з пера його. ….. Нудячись щиросердечною порожнечею, Сів він – з похвальною метою Собі привласнити розум чужої; Загоном книг уставив полицю, Читав, читав, а все безглуздо: Там нудьга, там обман иль марення. ….. Умов світла скинувши тягар, Як він, відставши від суєти, З ним подружився я в той час.

Мені подобалися його риси, Мріям мимовільна відданість, Ненаслідувальна чудність И різкий, охолоджений розум. Я був озлоблений, він похмурий. ….. Хто жив і мислив, той не може В душі не нехтувати людей. …..

Спершу Онєгіна мова Мене бентежив; але я звик До його уїдливої суперечки, И к жарту, з жовчю навпіл, И злості похмурих епіграм. Частини 50-54. Умирає батько Онєгіна. Євгеній, позови ненавидячи, надав спадщину позикодавцям. Одержавши від управителя доповідь, що дядько при смерті, їде в село.

Дядько вмирає. Потім побачив ясно він, Що й у селі нудьга та ж, Хоч немає ні вулиць, ні палаців, Ні карт, ні балів, ні віршів. Нудьга чекала його на стражі. ….. Частини 55-60.

Автор розповідає про свою любов до російського села, до російської природи, міркує про любов і поезію. Я був породжений для життя мирної, Для сільської тиші: У глухомані звучніше голос лирний, Живее творчі сни….. Помічу до речі: всі поети – Любові мрійливої друзі. …..

Пройшла любов, з’явилася муза, И прояснився темний розум. Вільний, знову шукаю сполучника Чарівних звуків, почуттів і дум. ….. Я все сумую; але зліз вуж ні, И незабаром, незабаром бури слід У душі моєї зовсім затихне: Тоді-Те я почну писати Поему пісень у двадцять п’ять. Глава друга Частини 1-5.

Опис села, де нудьгував Євгеній, панського будинку. Оповідання про відносини, що зложилися між Онєгіним і сусідами. Село, де нудьгував Євгеній, Була чарівний куточок. ….. Він у тім спокої оселився, Де сільський старожил Років сорок із ключницею сварився, У вікно дивився й мух давив. ….. Один серед своїх володінь, Щоб тільки час проводити, Спершу задумав наш Євгеній Порядок новий заснувати.

У своїй глухомані мудрець пустельний, Ярем він панщини стародавньої Оброком легенею замінив; И раб долю благословив. Зате в куті своєму надувся, Увидя в цьому страшну шкоду, Його розважливий сусід; Інший лукаво посміхнувся, И в голос усі вирішили так, Що він найнебезпечніший дивак. Частини 6-12.

Знайомство з Володимиром Ленским. Красень, у повному] ]>


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Скорочено роману Євгеній Онєгін Пушкіна А. С