Шкідливі і хороші поради авторам есе

Корисні поради авторам есе. Щоб написати “забійне” есе, яке гарантуватиме “п’ятірку”, потрібно протягом підготовки ще попрацювати над деякими моментами. Виробляйте логіку, намагайтеся навчитися скріплювати написані розділи і затвердження міцної логічною структурою, не стрибайте з предмета на предмет. Працюйте над стилем. Спробуйте спочатку копіювати різні стилі і жанри усного та писемного мовлення, знайдіть свій стиль (або кілька улюблених стилів).

Відберіть прийоми, які викликали хорошу реакцію у викладачів і ваших товаришів.

Виберіть стиль, краще відповідний темі есе. Не використовуйте в есе телеграфний стиль – ви повинні розкрити тему, а не уявити її у вигляді судового журналу. Не підійде і лапідарний стиль (пафосний стиль надгробків). Есе не повинно бути схоже на проповідь, що не вимагає доказів.

Ви повинні обгрунтувати свою точку зору, підтвердити її фактично.

Пишіть так, щоб ваш текст був зрозумілий навіть непідготовленому читачеві. Використовуйте слова та наукові поняття так, що у читає виникає впевнене враження, що ви розумієте основний зміст написаного в тексті. Розбирайтеся досконально з усіма використовуваними

поняттями за підручниками, книгами, словниками: досвідчений викладач обов’язково визначить по невловимим для. вас деталей написаного вами тексту, що ви “плаваєте” в предметі.

Обов’язково коротко пояснюйте всі використані технічні поняття.

ПРАВКА – це дуже відповідальний процес, і тому його не здійснюють за один раз. Головне в правці – це час. Якщо ви почнете редагувати чернетку відразу після його написання, майже напевно пропустіть більшість зроблених помилок. Після одноденного, а ще краще – тижневої перерви між написанням і правкою ви вже зможете оцінити роботу “свіжим поглядом”. Пам’ятайте при цьому, що мета редагування – прибрати з роботи весь “непотріб”, зробити вашу ідею ясною і зрозумілою, але залишити її при цьому живою.

Дайте почитати своє домашнє есе кому-небудь іншому. Це не завжди приємно, але корисно. Треба сказати, що люди пишуть діляться на дві групи. Одні пишуть регулярно і потроху і видають раз по раз якісний текст. Причому витримуючи його в одному стилі викладу. Інші довго носять все в собі, текст як би дозріває.

Вони досить часто заводять з оточуючими розмови на різні теми, для оточуючих не цілком ясні (а це насправді обговорюється есе), а потім сідають, і всі есе виливається на папір за день. Те й інше нормально.

Слід пам’ятати, що навіть великі вчені, які вчинили видатні відкриття, з віком часто починали говорити про те, як багато чого вони не знають і не розуміють. Уникайте таких юнацьких сплесків, як “я думаю, що…,”, “я вважаю…”, “коли я їхав сьогодні на іспит, мені прийшла в голову думка…”.

Такі висловлювання зазвичай говорять про молодість і недосвідченість автора. Більш зрілий мислитель завжди висловить свою думку набагато більш скромно і обережно: “З цих фактів, мабуть, можна зробити висновок…” або “Це можна пояснити тим, що…”.

Слід пам’ятати, що ви пишете есе з гуманітарного предмету, а тут будь-якої теми, як би ви не були переконані у справедливості своїх думок, завжди знайдеться людина, Який думає інакше. Можливо, ця людина – викладач, що оцінює ваше геніальне есе.

Не намагайтеся видати чужі ідеї за свої, ставтеся з повагою до ваших вчителям і попередникам. Зрозуміло, ви можете використовувати думки, вичитані в книгах, але краще, якщо ви вкажете на це. Тим ціннішим стають ваші, нехай скромні, але все ж самостійні ідеї.

Обов’язково вкажіть на той факт, що ви зуміли висловити самостійне судження; роблячи це, будьте скромними і обережними, дайте зрозуміти, що ви усвідомлюєте можливість того, що воно може бути не цілком вірним. Тим не менше, якщо вам дійсно вдалося знайти свій елемент у деякому судженні, спробуйте обгрунтувати його з різних сторін, підкріпити практичними прикладами. Вкажіть на необхідність вивчити це питання більш докладно.

Не повинно бути багато цитат. Шекспір, Наполеон, Ленін говорили багато розумних речей, але зовсім не обов’язково їх цитувати. Цитати гарні до місця. Не зменшують ШРИФТ І ПОЛЯ, щоб заощадити місце.

Пам’ятайте, що ті, хто буде читати ваші есе, в день читають їх дуже і дуже багато – не треба змушувати їх надягати окуляри. Не стомлюйте читача! НЕ СКАРЖТЕСЯ НА ТЕМУ. Та людина, яка буде читати ваше есе, може бути, сам її і придумав. Крім того, скаржитися взагалі не варто.

НА ІСПИТІ ВЧАСНО ПОСТАВТЕ КРАПКУ, щоб не писати зайвого і встигнути перевірити написаний текст. Граматичні помилки формально не враховуються, але можуть зіпсувати загальне враження. Здається, що його вічно не вистачає. Але ірландці, наприклад, стверджують, що коли Бог створював час, він створив його достатньо. Проблема не в дефіциті часу, а в тому, що ми часто не вміємо його планувати.

Тому для всіх, хто пише есе (і взагалі навчається), потрібно прочитати хоча б одну книгу з тайм-менеджменту. І дотримуватися вміщених туди рад.

Шкідливі поради авторам есе

Есе повинно бути багатотомним, що значно перевищують виділені для цього сторінки. Плодючість і багатослівність вітаються. Викладачі щойно прочитали “Війну і мир” і “Капітал”, і їм ще хочеться почитати що-небудь довге.

Почерк повинен бути незрозумілим. Знаєте, бувають такі “хамські” почерки, что. слов не прочитати. Розшифровка відніме у викладача стільки сил, що до сенсу він ніколи не докопається, і якщо в твоїй роботі сенсу немає, то пиши її дрібним бісером, як “курка лапою” …

Побільше ляпок, замажь всі коректором, закреслювати, роби вставки між рядків – у Загалом, симулюй розумовий процес, якого немає. Проте попереджаємо, що серед наших викладачів є дві категорії: вмілі розшифровувача, які до сенсу (або до його відсутності) все одно докопаються, й інтелігенти, які “хамських” почерків не сприймають і роботу читати не стануть.

ДУМКИ потрібно викладати дуже заплутано, щоб ні демократи, ні комуністи не здогадалися, що ж ти хотів цим сказати. Буря політичних пристрастей не вщухла ні в середовищі викладачів, ні в середовищі юних мислителів. Всі будуть у захваті від глибини і оригінальності ТВОЇХ думок.

Авторське право ще недосконало, а кругозір викладачів і раніше вузьке. Користуйся моментом.

“Якщо ви ще не твердо У житті вибрали дорогу І не знаєте, з чого б Трудовий свій шлях почати “, Те почніть з плагіату: Думки красти не соромно, Накопано десяток думок, Видавайте за свої.

Якщо не знаєш, про що писати – пиши про те, що знаєш. Головне – участь. Не напружуйся.

Цитую тільки ту книгу, яку написав твій викладач. Грубі лестощі завжди приємна автору. Він вже свої рядки давно забув.

Особливо не морочитися, не мучся над важкими питаннями. На один лист сміливо переписував з енциклопедії слово в слово, скажімо, статтю про демократію, а на іншій – про диктатуру. Просвіти викладачів, нехай самі і порівнюють.

“Ніколи питань дурних Сам собі не задавай, А не те ще дурніший Ти знайдеш на них відповідь. Якщо дурні питання З’явилися в голові, Задавай їх відразу дорослим. Нехай у них тріщать мізки “.

Підійди до мами, тата, до дідуся, а краще до бабусі (до вчителів не приставай). Як би ненав’язливо запитай, у чому різниця між демократією і диктатурою. І тільки якщо вони скажуть: “Не знаю” (варіант – “Не пам’ятаю”), переходь до читання енциклопедій (вважай цей шкідливий рада корисним).

Якщо тобі здасться, що твоя робота геніальна, не посилай її нам, а направляй відразу на Нобелівську премію (адреса: Швеція, Стокгольм, Нобелівський комітет). Перед поїздкою не забудь пошити пару фраків і приготувати нобелівську мова про твоє внесок у науку. Однак пам’ятай!

Дітям до 16-ти років Нобелівський комітет грошей на руки не дає.

Поради давали: викладачі та письменник Григорій Остер (що в лапках – це його, а інше – наше).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Шкідливі і хороші поради авторам есе