Що я знаю про Київ

Кожен українець відповість, що Київ – це столиця України. Не лише правова, а й історична, культурна. Ще ми одразу згадуємо Дніпро – найбільш і найпрекраснішу річку нашої країни.

Наші предки називали Дніпро Славутичем. Ця річка судохідна, вона відіграє важливу роль у житті України. Згадки про Київ є вже у ІX столітті. Відома легенда про створення Києва: три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь створили місто. Цьому міфу є підтвердження, бо на Старокиївській горі знайшли залишки укріплення міста.

Свого часу був Київ і столицею

Київської Русі.

Київ і каштани. Ці два поняття з давніх-давен справді неподільні. Недарма каштанова гілочка вплетена в герб цього міста.

Та хіба тільки каштани прикрашають пишнозелений Київ? Хіба не тішать око величні споруди? Софійський собор був побудований Ярославом Мудрим ще у 1017 році на честь перемоги над печенігами. А у 1990 році за ініціативою ЮНЕСКО Софійський собор у Києві було внесено до Списку Всесвітньої спадщини усього людства. Є в Києві знамениті Золоті ворота, а ще пам’ятники Б. Хмельницькому, Т. Шевченку.

Пам’ятники є невід’ємною частиною зовнішнього вигляду Києва. Крім того, у Києві є метро. Це найзручніший засіб пересування.

Адже Київ – велике місто, перевантажене наземним транспортом. А завдяки метро ця проблема легко вирішується.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)
Що я знаю про Київ