Що виробляють з металу

Віки людства нерідко визначають за основним матеріа­лом, який використовувався тоді для виготовлення найріз­номанітніших речей. Так, був вік кам’яний, коли все було з каменю, був вік бронзовий, коли всі необхідні в госпо­дарстві речі кували з бронзи. На зміну їм прийшов вік залізний, у якому ми живемо й досі.

Зараз метал залишається одним з основних матеріалів, використовуваних людством. Проте його поступово витісняють штучні матеріали – пластмаси. Ще довго ми не зможемо обходитися без заліза, адже труби, залізничні колії, обладнання

фабрик та заводів досі робляться металевими.

Є в металів і інша роль: вони прикрашають наше жит­тя. Майстри-ковалі вміють зробити так, що металевий пред­мет стає схожим на камінь або навіть на дерево. З такого художньо обробленого металу виготовляють різноманітні решітки, освітлювальні прилади, декоративний посуд.

У світі існує й метал-лінюх, який не вміє працювати. Це золото. Звичайно, без нього обійтися не можна, але ж і серпа із золота не викуєш.

Наші пращури вважали, що весь процес виготовлення металевих речей є чародійством. Спочатку метал видобува­ють із землі у вигляді руди, потім плавлять руду, а далі вже кують розплавлений метал. Як би не вдосконалював­ся світ, усе йтиме саме так: руда, розплав, метал. І метале­вий предмет буде вабити нас, нагадуючи про вічне диво людського труда.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що виробляють з металу