Що таке постмодернізм

Постмодернізм – це більше, ніж художній стиль; не філософський напрямок або навіть стиль мислення, ставлення до життя. Епоха постмодернізму, як і модернізму, припадає на злам століть. У цей час переважають передчуття краху цінностей, кінця світу, катастрофічних змін.

Постмодернізм повен настрою приреченості на небуття. Усі цінності відносні; немає нічого остаточного й абсолютного. Постмодерністи сумніваються в усьому й навіть у можливостях самої поезії, самої літератури.

Це відбивається й на особливостях конструювання художнього

тексту. Це може бути перерахування предметів, понять, настроїв без загального стрижня. Єдиної істини немає, є тільки багато її варіантів, тому кожне питання можна й потрібно висвітлювати з різних боків, у вигляді колажу чи мозаїки.

Це втома від знання, від інформації, інформаційне пересичення. Людству вже все сказано, все вже колись відбулося, тому оригінальність і творчість фактично неможливі. Творець, письменник – тільки конструктор і комбінатор чужих цитат, які існували завжди и не належать нікому.

Кожен твір – тільки синтез інших текстів.

Отже, творчість – фікція, до неї, та й до всього іншого,

не можна ставитись серйозно. Я не можу сказати нічого нового; я тільки повторюю старе й приречений рухатись уздовж раніше прокладених шляхів. Іронія постмодерну йде від сумніву в здатності мови до вираження думки.

Якщо у людини немає вибору, то особистість не має значення. Постмодерністи проголошують малість, людини, її душевну порожнечу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що таке постмодернізм