“Що робити дитині під час війни?”

Існує безліч жахливих явищ в історії людства, які можуть внести дуже неприємні зміни в життя людей. Одним з найбільш неприємних серед всіх цих явищ, безумовно, є війни. Немає іншої причини, з якої людей загинуло більше, ніж війна. Але смерті солдатів і звичайних мирних жителів, які опинилися не в тому місці в недозволений час, не є єдиним наслідком війни.

Ламаються життя також і у інших людей.

Навряд чи варто шукати провину звичайних людей в тому, що в їх місто або країну прийшла війна. У той же час, це іноді все-таки трапляється. Кого точно

не можна звинувачувати в цьому явищі, так це дітей.

Вони вже точно ні в чому не винні і переносять вся тяготи війни абсолютно незаслужено. Тим не менш, це все одно відбувається. На війні дитина може не тільки загинути, також вона може стати інвалідом, втратити когось з батьків.

Дуже часто війна змушує людей змінити місце проживання, розлучитися з рідним містом, де у них є житло і певний організований побут. На новому місці все доводиться починати спочатку і це далеко не так просто, як хотілося б. Втім, це необхідно.

Якщо врахувати, що дитина не бере ніякої участі у війні і рішень щодо своєї долі в умовах війни

теж не приймає, відповісти на питання про те, що їй слід робити, досить непросто. Думається, що головне завдання, як і багатьох інших людей, у тому, щоб вижити. Саме цій меті має бути підпорядковане все, що робить дитина, незалежно від свого віку.

Як правило, під час війни всі рішення замість дитини приймаються її батьками. Думається, що в таких обставинах напевно, дитині варто було б вести себе стримано, у всьому слухатися старших і ні в якому разі не заважати їм, адже вони займаються більш складною справою.

Втім, не варто забувати про те, що за війною завжди слідує мир, а дітям властиво ставати дорослішими. Тому, як і в мирний час, так і під час війни дитина повинна намагатися отримати якісь корисні знання, навчитися чогось нового, що буде насправді корисно їй тоді, коли вона виросте, а війна, нарешті, закінчиться. Як всі ми прекрасно знаємо, на жаль, і в нашу країну прийшла війна. Вона, як це зазвичай і трапляється, застала величезну кількість людей зненацька. В тому числі це стосується і дітей.

Хтось став біженцем, інші залишилися вдома в надії, що їх не вб’є снарядом, а їх будинок не буде зруйновано. У будь-якому випадку, як би там не було, хочеться побажати всім цим людям скоріше опинитися вдома, а їх численних проблем – бути вирішеними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Що робити дитині під час війни?”